Za poradcu pri predaji emisií sa neprihlásil žiadny uchádzač

NETKY.SK • 26 Júl 2010, 07:21 • 2 min
Za poradcu pri predaji emisií sa neprihlásil žiadny uchádzač

Za poradcu pri predaji emisií sa neprihlásil žiadny uchádzač

slovakia

left justify in out

Tender na výber poradcu pri predaji zvyšných emisných kvót, ktorý pôvodné ministerstvo životného prostredia vypísalo päť dní po parlamentných voľbách, skončil bez víťaza.
"Bol ukončený bez vybratia uchádzača, nakoľko nikto sa po mediálnych tlakoch neprihlásil," povedal pre TASR šéf rezortu pôdohospodárstva, životného prostredia a regionálneho rozvoja Zsolt Simon. Minister ešte predtým nastavenie tendra kritizoval a dal ho aj preveriť. Nepáčilo sa mu, že poradca mal de facto rozhodovať o tom, kto a za akých podmienok dostane emisie po ďalšie roky.
Pri poslednom predaji emisií v roku 2008 americkej spoločnosti Interblue Group, ktorá údajne sídlila v garáži, radil envirorezortu Norbert Havalec. Ten po tom, čo pôsobil ako poradca ministrov, pracoval aj pre Interblue Group ako projektový manažér. Ako v máji informoval denník Hospodárske noviny, za jeho služby mu mala spoločnosť vyplatiť na účet vo švajčiarskej banke pol milióna eur. Podľa denníka rovnaká suma vraj skončila aj na švajčiarskom účte jeho manželky, čo Havalec poprel. Rovnako odmietol to, že časť zisku z predaja emisií skončila na účte jeho manželky.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies