Za päťdesiat gramov marihuany si mladík posedí až tri roky za mrežami

NETKY.SK • 13 December 2017, 06:20 • 2 min
Za päťdesiat gramov marihuany si mladík posedí až tri roky za mrežami

BANSKÁ BYSTRICA – Trest tri roky odňatia slobody podmienečne za držanie marihuany vymeral senát Okresného súdu v Banskej Bystrici 35-ročnému Marekovi Švecovi z tohto mesta. Rozsudok je právoplatný, pretože prokurátor i obžalovaný sa odvolania vzdali.

slovakia

left justify in out

Banskobystričana zadržali v januári 2015 a našli u neho bezmála 50 gramov sušeného materiálu. Švec sušinu získal pri pohostinstve na Tulskej ulici v Banskej Bystrici. Policajná expertíza ukázala, že ide o marihuanu s obsahom viac ako štrnásť percent účinnej látky. Zo zaisteného množstva bolo možné vyrobiť 225 až 445 obvykle jednorazových dávok. Švec tým spáchal zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok.

Na súde Švec držanie drogy priznal. Senát priznanie akceptoval a zohľadnil pri určovaní trestu ako poľahčujúcu okolnosť. Vymeral mu trest tri roky odňatia slobody podmienečne s odkladom výkonu na skúšobnú dobu tri roky. Zároveň mu uložil probačný dohľad súdneho úradníka a zakázal požívanie iných návykových látok.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Z.
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies