Wizz Air bude lietať z Bratislavy do rumunského Klužu

NETKY.SK • 13 December 2016, 12:58 • 2 min
Wizz Air bude lietať z Bratislavy do rumunského Klužu

BRATISLAVA - Bratislava bude mať nové letecké spojenie s rumunským mestom Kluž - Napoca. Nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air oznámila, že pravidelnú linku bude prevádzkovať od 10. marca 2017 dvakrát týždenne, a to v pondelok a piatok lietadlom Airbus A320. Kluž - Napoca je najväčším mestom v rumunskom regióne Sedmohradsko, resp. Transylvánia.

slovakia

left justify in out

"Letecká spoločnosť Wizz Air sa s počtom piatich pravidelných liniek stane v budúcom roku druhým najvýznamnejším leteckým dopravcom na Letisku Bratislava po spoločnosti Ryanair," informoval generálny riaditeľ bratislavského letiska Ivan Trhlík. "Považujeme za významný úspech, že sa nám podarilo dotiahnuť na bratislavské letisko najväčšiu nízkonákladovú spoločnosť v strednej a vo východnej Európe, ktorá už teraz ukazuje, že dokáže naše letisko rozvíjať," uviedol.

 

Wizz Air začal prevádzkovať svoju prvú pravidelnú linku z Bratislavy v marci tohto roka do macedónskeho Skopje. Od soboty 17. decembra pridáva svoju druhú linku zo slovenskej metropoly, a to do hlavného mesta Ukrajiny - Kyjeva.

 

Spoločnosť už skôr oznámila, že v súvislosti s budúcim letným letovým poriadkom začne od 27. marca prevádzkovať aj letecké spojenie do Tuzly v Bosne a Hercegovine. Všetky linky budú fungovať dvakrát v týždni. Päticu nových leteckých spojení doplní od 30. júna budúceho roka nová linka do poľskej Varšavy s frekvenciou štyrikrát týždenne.

 

Letecká spoločnosť Wizz Air so sídlom v Budapešti v súčasnosti prevádzkuje vyše 450 leteckých spojení z 26 základní a spája 130 destinácií v 38 krajinách. Prevádzkuje flotilu 73 Airbusov A320 a A321. Spoločnosť na Slovensku v súčasnosti prevádzkuje tri pravidelné linky zo svojej základne v Košiciach na letiská Londýn (Luton), Bristol a Doncaster (Sheffield). Z Popradu zabezpečuje lety do Londýna (Lutonu) a z Bratislavy zatiaľ do Skopje.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies