Výrobca nákladných automobilov Daimler je podozrivý z cenových dohovorov

NETKY.SK • 17 September 2010, 07:30 • 2 min
Výrobca nákladných automobilov Daimler je podozrivý z cenových dohovorov

Výrobca nákladných automobilov Daimler je podozrivý z cenových dohovorov - Svet Vyšetrovatelia britského protimonopolného úradu Office of Fair Trade (OFT) prehľadali kancelárie nemeckého koncernu Daimler v Británii. Výrobca nákladných automobilov je podoz

slovakia

left justify in out

img

Vyšetrovatelia britského protimonopolného úradu Office of Fair Trade (OFT) prehľadali kancelárie nemeckého koncernu Daimler v Británii. Výrobca nákladných automobilov je podozrivý z cenových dohovorov tohto sortimentu. Hovorca koncernu v Stuttgarte potvrdil zásah i jeho príčinu.
      Vyšetrovanie, ktoré je len v úvodnom štádiu, by sa malo určitou formou dotknúť aj švédskej Scanie a nemeckého MAN-u. Zástupcovia OFT by mali kontaktovať aj švédskeho výrobcu Volvo a jeho francúzskeho partnera Renault.
      Hovorca Daimleru uviedol, že vyšetrovatelia britského úradu boli v kanceláriách Daimleru blízko Londýna ešte v utorok (14.9.).
      Ak by sa niektorej firme dokázal cenový dohovor, v Británii jej hrozí pokuta až do výšky 10 % jej ročného výnosu.

Zdroj: TASR/DPAtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies