Vo Swiebodzine odhalili najvyššiu sochu Ježiša na svete

NETKY.SK • 22 November 2010, 08:17 • 2 min
Vo Swiebodzine odhalili najvyššiu sochu Ježiša na svete

Vo Swiebodzine odhalili najvyššiu sochu Ježiša na svete

slovakia

left justify in out

Asi 15.000 kresťanských pútnikov a turistov sa včera zúčastnilo na odhalení najvyššej sochy Ježiša na svete v západopoľskom mestečku Swiebodzin, ktoré si tak pripomenulo 700. výročie svojho založenia.
      "Tento monument je viditeľnou známkou viery v Krista," vyhlásil biskup Stefan Regmunt žehnajúc soche na ceremónii, ktorú viedol kardinál Henryk Gulbinowicz.
      Poľská televízia priniesla zábery na davy veriacich, ktorí išli v procesii k soche, spievali náboženské piesne a niesli transparenty. Na jednom z nich stálo "Kristus kráľ vesmíru".
      Niekdajší miestny rímskokatolícky kňaz Sylvester Zawadzki prišiel pred ôsmimi rokmi s iniciatívou vyhlásiť Ježiša Krista za patróna mesta. A aj keď sa nestretol s podporou cirkvi, začal svoj nápad realizovať. Sochu financoval výlučne z darov veriacich a podporovateľov projektu.    
      Gigantická socha meria 33 metrov, ktoré podľa neho symbolizujú 33 rokov života Ježiša na Zemi. Váži 440 ton a je o tri metre vyššia ako socha Krista Spasiteľa v brazílskom Riu de Janeiro. Na hlave má trojmetrovú zlatú korunu, čo znamená, že sa týči do výšky 36 metrov. Stojí na umelej 16-metrovej vyvýšenine.
      Miestni ľudia dúfajú, že gigantická socha Ježiša priláka turistov a pútnikov a prispeje k ekonomickému rozmachu regiónu. Televízia TVN24 uviedla, že do mestečka vzdialeného iba 90 kilometrov od hraníc s Nemeckom smerujú turisti aj z Nemecka, aby sa so sochou vyfotografovali.
      Niektorí Poliaci však obvinili kňaza, ktorý ju vymyslel, z megalomanstva a hovoria, že mohutnosť sochy je porušením Ježišovho ducha pokory.

Zdroj: TASR/Reuterstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies