Vo štvrtok má v kinách premiéru slovenská dráma Pivnica

NETKY.SK • 26 September 2018, 08:45 • 2 min
Vo štvrtok má v kinách premiéru slovenská dráma Pivnica

BRATISLAVA - Vo štvrtok pribudne do kinodistribúcie slovenská dráma Pivnica ruského režiséra Igora Vološina, tvorcu, ktorý už zaujal publikum titulmi Ja (2009) a Beduín (2011).

slovakia

left justify in out

Snímka s prvkami krimitrileru rozpráva príbeh manželov Milana a Táne, ktorých vzťah je v troskách a spája ich už len jediná dcéra Lenka. Keď sa však 16-ročné dievča nevráti z párty, ich život sa obráti hore nohami. Oboch rodičov pohltí bezmocnosť, strach a pocit viny. Kamaráti, spolužiaci, susedia, nikto im nevie pomôcť. Milan napokon neverí už ani policajnému pátraniu, ktoré nikam nevedie, a rozhodne sa odhaliť pravdu sám.

Za Pivnicou stojí medzinárodný tvorivý tím a herecké obsadenie na čele s Francúzom Jean-Marcom Barrom, ktorý je známy najmä z drámy Magická hlbočina (1988) Luca Bessona. V ďalších úlohách sa predstavia napríklad ruská herečka Olga Simonova, slovenský herec Milan Ondrík či rapper Dalyb, celým menom Dalibor Štofan.

O scenár filmu sa postaral slovenský spisovateľ Richard Pupala. Hlavným kameramanom snímky je Martin Žiaran.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies