Vo Francúzsku odhalili kontraband zbraní určený pre organizáciu ETA

NETKY.SK • 17 December 2016, 11:21 • 2 min
Vo Francúzsku odhalili kontraband zbraní určený pre organizáciu ETA

MADRID - Príslušníci španielskej a francúzskej polície zatkli v noci nadnes v južnom Francúzsku troch podozrivých a skonfiškovali kontraband zbraní určený pre španielsku separatistickú organizáciu Baskicko a jeho sloboda (ETA). Oznámilo to dnes španielske ministerstvo vnútra.

slovakia

left justify in out

Policajti zhabali zbrane a výbušniny z domu v obci Louhossoa na juhu Francúzska. Na mieste zatkli troch podozrivých, uviedlo ministerstvo.

 

Organizáciu ETA založili v roku 1959 ako hnutie odporu proti diktatúre Francisca Franca v Španielsku. Aj po návrate k demokracii v roku 1975 však ETA pokračovala v boji za nezávislosť Baskicka. Pri jej útokoch zahynulo viac než 800 ľudí.

 

Od roku 2011, keď oznámila ukončenie ozbrojeného boja, ETA neútočí, dosiaľ však neodovzdala zbrane ani nerozpustila svoje štruktúry v ilegalite.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies