Vlhová z 22. miesta do 2. kola slalomu v Kühtai

NETKY.SK • 29 December 2014, 12:27 • 2 min
Vlhová z 22. miesta do 2. kola slalomu v Kühtai

KÜHTAI - Slovenská reprezentantka Petra Vlhová obsadila 18. miesto v pondelkovom slalome Svetového pohára alpských lyžiarok v rakúskom Kühtai a do hodnotenia disciplíny si pripísala prvých 13 bodov.

slovakia

left justify in out

Vlhová v súčte oboch kôl zaostala o 3,43 s za víťaznou Američankou Mikaelou Shiffrinovou. Je to jej jedenásty triumf v pretekoch SP v kariére, desiaty slalomový. 

 

Hoci v Kühtai sa jazdil už štvrtý ženský slalom sezóny, pre 19-ročnú Liptáčku to bola premiéra v tomto súťažnom ročníku Svetového pohára v najtočivejšej disciplíne. Pre zápal pľúc musela totiž úradujúca juniorská majsterka sveta z Jasnej vynechať 5 týždňov zo sezóny vrátane prvých troch slalomov SP a do kolotoča pretekov sa pozvoľne zapojila až 10 dní pred Vianocami na podujatiach Európskeho pohára. Ide o druhé bodované umiestnenie Vlhovej vo Svetovom pohári. To prvé sa zrodilo presne pred dvoma rokmi v Semmeringu, kde bola jedenásta. Aj pondelkové preteky sa mali pôvodne konať v Semmeringu, ale pre zlé snehové podmienky ich presunuli do Tirolska neďaleko Innsbrucku. Vďaka Vlhovej bodom bude môcť Slovensko do najbližšieho slalomu SP žien v Záhrebe (4. 1.) nasadiť už aj tretiu pretekárku. 

 

V Kühtai štartovala aj dlhodobo najlepšia slovenská slalomárka Veronika Velez-Zuzulová. Nedokončila 1. kolo a ďalšie body do hodnotenia slalomu zatiaľ nepridá. Jej jazda však zniesla vysoké kritériá a pred predčasným koncom niekoľko bránok pred cieľom mala vďaka agresívnemu štýlu najrýchlejší medzičas s náskokom 39 stotín sekundy pred líderkou spomedzi pretekárok štartujúcich pred ňou. Velez-Zuzulová rada spomína na slalom v Semmeringu spred dvoch rokov, keď sa prvý raz v kariére stala víťazkou pretekov Svetového pohára. "Vypadla som, ale vyhrala som na všetkých častiach trate, ktoré som prešla. Teším sa z toho a beriem si do ďalších pretekov len to pozitívne z dnešného dňa," reagovala Veronika Velez-Zuzulová pre SITA. 

 

Úradujúca olympijská šampiónka aj majsterka sveta v slalome Shiffrinová triumfovala s náskokom 80 stotín sekundy pred Češkou Šárkou Strachovou. Na "bedňu" sa dostala aj Švajčiarka Wendy Holdenerová, ktorá na treťom mieste zaostala o 92 stotín. Líderskú pozíciu na čele SP si šiestou priečkou poistila Slovinka Tina Mazeová. Slalomové poradie vedie Švédka Frida Hansdotterová, v Kühtai štvrtá. Velez-Zuzulová je dvadsiata prvá a Vlhová tridsiata piata. 


Svetový pohár v alpskom lyžovaní - Kühtai (Rak.): 
Slalom žien (1.+2. kolo): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:43,39, 2. Šárka Strachová (ČR) +0,80, 3. Wendy Holdenerová (Švaj.) +0,92, 4. Frida Hansdotterová (Švéd.) +1,04, 5. Maria Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) +1,11, 6. Tina Mazeová (Slovin.) +1,24,...18. Petra Vlhová +3,43, Veronika Velez-Zuzulová (obe SR) - nedokončila 1. kolo 

 

Poradie v hodnotení slalomu (po 4 z 10 pretekov): 1. Frida Hansdotterová (Švéd.) 270 bodov, 2. Tina Mazeová (Slovin.) 249, 3. Maria Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) 245, 4. Mikaela Shiffrinová (USA) 219, 5. Šárka Strachová (ČR) 182, 6. Kathrin Zettelová (Rak.) 168,... 21. Veronika Velez-Zuzulová 38, 35. Petra Vlhová (obe SR) 13. 

 

Poradie vo Svetovom pohári (po 13 z 33 pretekov): 1. Tina Mazeová (Slovin.) 732 bodov, 2. Anna Fenningerová (Rak.) 487, 3. Mikaela Shiffrinová (USA) 445, 4. Kathrin Zettelová (Rak.) 338, 5. Maria Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) 334, 6. Lindsey Vonnová (USA) 312,... 53. Veronika Velez-Zuzulová 38, 81. Petra Vlhová (obe SR) 13 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona