Vláda dnes opať vyráža medzi ľudí, absolvuje výjazdové rokovanie v Ploskom

NETKY.SK • 3 Október 2018, 06:13 • 2 min
Vláda dnes opať vyráža medzi ľudí, absolvuje výjazdové rokovanie v Ploskom

BRATISLAVA - Členovia vlády v posledných týždňoch absolvovali niekoľko výjazdových rokovaní po najmenej rozvinutých regiónoch Slovenska, dnes sa stretnú v obci Ploské v okrese Košice-okolie. Témou by mal byť plán rozvoja daného regiónu.

slovakia

left justify in out

Vládny kabinet bude rokovať o poskytnutí regionálneho príspevku vo výške 1.000.000 eur do konca tohto roka. Rozhodovať bude aj o tom, či do 31. decembra 2022 poskytne okresu Košice-okolie príspevok vo výške 4,75 milióna eur, pričom ide o finančné prostriedky na roky 2018-2022 určené pre tento región.

 

img

Podpredseda vlády SR pre invesície a informatizáciu Richard Raši a vpravo predseda vlády SR Peter Pellegrini

Zdroj: TASR

 

Najviac financií, a to po 50.000 eur, má ísť na výstavbu detského ihriska v obci Čaňa, rekonštrukciu miestnych komunikácií v obciach Háj a Perín-Chym a rekonštrukciu obecných bytov v Turni nad Bodvou. Financie pôjdu napríklad aj na dostavbu nového kostola, nákup polohovateľných postelí, rekonštrukciu sociálnych zariadení a kanalizačných rozvodov v materskej školy, výstavbu križovatky či obnovu kultúrneho domu.

 

S tohtoročnými výjazdovými rokovaniami začala vláda 26. februára, v tento deň navštívila okres Rimavská Sobota. Prerušila ich vládna kríza, ktorá prepukla po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Zrekonštruovaný vládny kabinet už pod vedením Petra Pellegriniho (Smer-SD) prišiel 4. apríla do okresu Sabinov, 5. apríla ministri rokovali v Prakovciach v Gelnickom okrese. Ďalší dvojdňový výjazd sa uskutočnil 3. mája, vláda zasadla v okrese Vranov nad Topľou, 4. mája v okrese Trebišov. Koncom mája (30.5.) sa uskutočnilo výjazdové rokovanie vlády na juhu stredného Slovenska, vo Fiľakove, o deň neskôr vo Veľkom Krtíši. Ministri rokovali aj 3. júla v Medzilaborciach a o deň neskôr v Bardejove. Posledné zasadnutie vlády v rámci výjazdov do najmenej rozvinutých regiónov bolo 18. septembra vo Svidníku.

 

img

Zdroj: TASR

 

Vládny kabinet by mal vo štvrtok 4. októbra zasadať aj v Sobranciach.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies