VIDEO Ruské letectvo zlikvidovalo velenie Frontu an-Nusra, vodca teroristov je zranený

NETKY.SK • 4 Október 2017, 10:20 • 2 min
VIDEO Ruské letectvo zlikvidovalo velenie Frontu an-Nusra, vodca teroristov je zranený

MOSKVA - Ruské letectvo zlikvidovalo v Sýrii velenie Frontu an-Nusra. Vodca tejto teroristickej organizácie je v kritickom stave, 12 veliteľov je po smrti, oznámil dnes hovorca ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

"Ruská vojenská spravodajská služba 3. októbra zistila čas a miesto stretnutia velenia Frontu an-Nusra vedeného abú Muhammadom Džuláním. Lietadlá ruských síl typu Su-34 a Su-35 boli vyslané, aby zasiahli cieľ," uviedol Konašenkov.

 

Hovorca rezortu obrany povedal, že rozhodnutie o podniknutí leteckého útoku sa uskutočnilo po tom, čo niekoľko kanálov potvrdilo príchod teroristov a začiatok ich schôdzky.

 

"Po útoku vodca Frontu an-Nusra abú Muhammad Džulání utrpel mnohopočetné šrapnelové ťažké zranenia a prišiel o ruku. Podľa viacerých nezávislých zdrojov je v kritickom stave. Spolu s približne 50 osobnými strážcami bolo zabitých 12 poľných veliteľov Frontu an-Nusra vrátane Džuláního najbližšieho pomocníka - šéfa bezpečnosti Ahmada Gizaja," povedal Konašenkov. Doplnil, že zranenia utrpelo zhruba desať ďalších ľudí.

 

Podľa Konašenkova boli informácie o mieste pobytu velenia teroristickej organizácie zhromaždené prostredníctvom viacúrovňového spravodajského systému. Dodal, že opatrenia na likvidáciu teroristov, ktorí boli 18. septembra zapojení do útoku na pozorovateľské stanovište ruskej vojenskej polície na hranici deeskalačnej zóny v provincii Idlib, budú pokračovať.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jozef Botos
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies