VIDEO: Po streľbe v základnej škole najmenej 29 obetí, z toho 22 detí

NETKY.SK • 14 December 2012, 21:55 • 2 min
VIDEO: Po streľbe v základnej škole najmenej 29 obetí, z toho 22 detí

VIDEO Po streľbe v základnej škole najmenej 29 obetí, z toho 22 detí - Krimi Najmenej 29 ľudí, z toho 22 detí, zastrelil dnes ráno miestneho času muž v základnej škole v meste Newtown v americkom štáte Connecticut. Informoval o tom internetový portál denn

slovakia

left justify in out

imgNajmenej 29 ľudí, z toho 22 detí, zastrelil dnes ráno miestneho času muž v základnej škole v meste Newtown v americkom štáte Connecticut. Informoval o tom internetový portál denníka Connecticut Post s odvolaním sa na zdroj blízky vyšetrovaniu.

Agentúra AP uvádza 27 mŕtvych, vrátane 18 detí. Ide o druhú najhoršiu školskú masakru v novodobých dejinách USA.

Televízia CNN informovala, že medzi zastrelenými sa nachádzajú aj riaditeľ školy a školský psychológ.

Televízia NBC News bez citovania zdroja uviedla, že strelcom bola dospelá osoba, tiež už po smrti, vyzbrojená štyrmi ručnými strelnými zbraňami a nepriestrelnou vestou. NBC neskôr informovala, že v bydlisku strelca v štáte New Jersey sa našlo mŕtve telo jedného z jeho rodičov. Podľa CBS News sa medzi zastrelenými nachádza aj matka strelca, ktorá na škole učila.

Nepotvrdené správy hovoria aj o druhom strelcovi, nakoľko svedkovia zaznamenali desiatky výstrelov, informovala televízia CBS. Redaktor CBS uviedol, že podľa predbežných informácií bol strelec otcom jedného z detí. Na televíznych záberoch z miesta činu bolo vidieť políciu a záchrannú službu, a taktiež rodičov utekajúcich smerom k budove školy, odkiaľ rýchlo odvádzali svoje deti. "Bolo to príšerné, každého zachvátila panika. Z budovy vychádzali žiaci celí od krvi," uviedla očitá svedkyňa.

Spojené štáty zažili tento rok množstvo vyčíňaní strelcov. Len nedávno, v utorok 11. decembra, sa stal masaker v Oregone, kde páchateľ spustil paľbu v nákupnom centre. Zabil dvoch ľudí a seba.

Najkrvavejší útok sa odohral v júli na polnočnej premiére nového filmu o Batmanovi v štáte Colorado, keď bolo zabitých 12 ľudí.

Výberová chronológia streleckých útokov na školách v USA od roku 1999:

- 3. apríla 2012: 43-ročný muž zastrelil na súkromnej kresťanskej škole v Kalifornii sedem ľudí. Päť z nich zomrelo na mieste, ďalší dvaja podľahli svojim zraneniam neskôr.

- 14. februára 2008: Uprostred prednášky na Northern Illinois University, ležiacej asi 100 kilometrov západne od Chicaga, zabil 27-ročný strelec päť ľudí a potom spáchal samovraždu. Muž na škole až do jari 2007 študoval sociológiu. Strelec bol zjavne duševne chorý.

- 10. októbra 2007: 14-ročný žiak začal strieľať z dvoch zbraní na strednej technickej škole v Clevelande, štát Ohio. Zranil dvoch učiteľov a dvoch spolužiakov, následne spáchal samovraždu. Rozhnevalo ho zrejme pokarhanie, ktoré dostal v škole.

- 16. apríla 2007: Pri najhoršej školskej masakre v novodobých dejinách USA strelec na Technickej univerzite v Blacksburgu v štáte Virgínia zabil 32 študentov a učiteľov. Po príchode polície si 23-ročný študent angličtiny z Južnej Kórey siahol na život.

- 12. októbra 2006: Vodič mliekarského vozidla zastrelil výstrelmi do hlavy v amišskej škole v štáte Pensylvánia päť dievčat. Počas policajného zásahu spáchal samovraždu.

- 21. marca 2005: 16-ročný mladík zastrelil v indiánskej rezervácii v štáte Minnesota najprv svojho dedka a jeho partnerku. Potom si to zamieril do Red Lake High School, kde pripravil o život piatich študentov, ochrankára a učiteľku. Počas prestrelky s políciou obrátil zbraň proti sebe. Ukázalo sa, že páchateľ obdivoval Adolfa Hitlera a mal kontakty na neonacistickú skupinu.

- 20. apríla 1999: Dvaja študenti vyzbrojení útočnými puškami zabili v Columbine High School v Littletone (štát Colorado) 12 spolužiakov a jedného učiteľa. Potom spáchali samovraždu.

Zdroj: TASR

{{youtube src="https://www.youtube.com/watch?v=nDz7ZopHdB8"}}

{{youtube src="https://www.youtube.com/watch?v=TMLuEjj1w6A"}}twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies