VIDEO Ozbrojená lúpež v Prahe: Z klenotníctva si odniesli diamanty za milióny!

NETKY.SK • 12 December 2016, 06:55 • 2 min
VIDEO Ozbrojená lúpež v Prahe: Z klenotníctva si odniesli diamanty za milióny!

PRAHA - Pravdepodobne iba za účelom lúpeže klenotníctva v centre českej metropoly pricestovali do Prahy dvaja cudzinci hovoriaci po anglicky a rusky, ktorí si z prevádzky v Dlouhej ulici odniesli vo štvrtok korisť v hodnote rádovo miliónov Kč.

slovakia

left justify in out

Obaja muži predstierali podľa informácií, ktoré dnes s odvolaním sa na policajné zdroje priniesli české internetové servery, záujem o kúpu šperku, avšak vo chvíli, keď predavačka pripravila terminál na úhradu, zrazili ju na zem a spútali.

 

 

Pracovníčka klenotníctva lupičov vpustila do predajne ešte pred začiatkom pracovnej doby, pretože jeden z nich navštívil klenotníctvo už o deň skôr a signalizoval záujem o kúpu šperku.

 

Policajný hovorca Tomáš Hulan dodal, že obaja najskôr chceli zaplatiť v hotovosti, ale od neďalekého bankomatu sa vrátili s tým, že nie je funkčný.

 

Po spútaní predavačky si odniesli diamanty, náhrdelníka a iné šperky v hodnote niekoľkých miliónov Kč.

 

Muži boli podľa predavačkiných slov v luxusných slušivých oblekoch a mali krátke strelné zbrane.

 

Česká polícia požiadala o pomoc pri pátraní po dvojici širokú verejnosť, predovšetkým však prevádzkovateľov hotelov a iných ubytovacích zariadení v Prahe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies