Švajčiarsko odovzdalo USA informácie o zhruba 50 % žiadaných účtov

NETKY.SK • 27 August 2010, 07:35 • 2 min
Švajčiarsko odovzdalo USA informácie o zhruba 50 % žiadaných účtov

Švajčiarsko odovzdalo USA informácie o zhruba 50 % žiadaných účtov

slovakia

left justify in out

img

Švajčiarsko už na 50 % splnilo dohodu so Spojenými štátmi, ktorá ho zaväzuje odovzdať informácie o tisíckach švajčiarskych účtov Američanov, ktorí sú v USA podozriví z daňových únikov.
      Švajčiarske daňové úrady informovali, že Švajčiarsko odovzdalo Američanom informácie o približne 50 % zo 4450 účtov, o ktoré mal záujem americký Federálny daňový úrad (IRS). Ostatné účty sa ešte preverujú a väčšinu z nich by mali Švajčiari odovzdať v blízkej budúcnosti.
      Dohoda medzi Švajčiarskom a USA v auguste minulého roka ukončila ostrý spor, v ktorom Washington obvinil švajčiarsku banku UBS, že pomáhala svojim americkým klientom k daňovým únikom. Banke hrozil súdny spor, ktorý by sa pre ňu mohol skončiť veľmi nepriaznivo a preto do sporu vstúpila aj švajčiarska vláda.
      Po augustovej dohode o odovzdaní informácií o 4500 účtoch americké úrady žalobu proti UBS pozastavili, zatiaľ ale úplne nezrušili. Švajčiarsko teraz verí, že po dokončení presunu všetkých požadovaných informácií, s čím sa počíta na jeseň tohto roka, Američania žalobu proti UBS stiahnu.

Zdroj: TASR/Reuterstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies