V stredu pokračovali rokovania, strany si vymenili nové návrhy zmluvy

NETKY.SK • 13 September 2012, 06:33 • 2 min
V stredu pokračovali rokovania, strany si vymenili nové návrhy zmluvy

V stredu pokračovali rokovania, strany si vymenili nové návrhy zmluvy - Hokej Vedenie zámorskej hokejovej NHL a Hráčska asociácia profiligy (NHLPA) v stredu v noci odštartovali ďalšie kolo rokovaní o novej kolektívnej zmluve. Obe strany si vymenili nové n

slovakia

left justify in out

img

Vedenie zámorskej hokejovej NHL a Hráčska asociácia profiligy (NHLPA) v stredu v noci odštartovali ďalšie kolo rokovaní o novej kolektívnej zmluve. Obe strany si vymenili nové návrhy, no na dohodu im ostáva už len pár dní, keďže súčasná zmluva vyprší v sobotu 15. septembra. Ak sa dovtedy nedohodnú, nový ročník najprestížnejšej ligy na svete nezačne podľa plánu.
      Obe zúčastnené strany sa stretli tvárou v tvár prvýkrát od uplynulého piatku. Nový ročník má podľa plánu odštartovať 11. októbra.
      Rokovania sa konajú v priestoroch vedenia ligy v New Yorku. Vo štvrtok zasadne rada guvernérov NHL spoločne s komisárom Garym Bettmanom, kým výkonný výbor NHLPA bude v ten istý deň diskutovať s približne 300 hráčmi.
      Zatiaľ nie sú naplánované žiadne ďalšie formálne rokovania, no Bettman vyhlásil, že je pripravený stretnúť sa s hráčmi a pokračovať v rozhovoroch. "Ak bude mať druhá strana skutočný záujem dohodnúť sa, sadneme si a problémy budeme riešiť zmysluplne. Prezreli sme si ich návrh a je jasné, že tam nie je príliš priestoru na manévrovanie," uviedol Bettman.
      Hlavným problémom medzi oboma stranami je spôsob prerozdelenia tržieb vo výške 3,3 miliardy dolárov. Majitelia klubov požadujú zníženie pre hráčov z pôvodných 57 percent na 46 percent a to aj napriek tomu, že najprestížnejšia hokejová liga na svete zaznamenala v uplynulej sezóne rekordné tržby.
      Ak sa obe strany nedohodnú, od roku 1992 to bude už štvrtá výluka a prvá od sezóny 2004/2005. Vtedy sa ročník vôbec neodohral.

Zdroj: TASR/REUTERStwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies