V Rumunsku už 39 bábätkám zistili baktériu odolnú voči liekom

NETKY.SK • 10 December 2018, 19:16 • 2 min
V Rumunsku už 39 bábätkám zistili baktériu odolnú voči liekom

BUKUREŠŤ - Počet bábätiek, ktorým v pôrodnici v rumunskom hlavnom meste Bukurešť diagnostikovali stafylokokovú baktériu odolnú voči liekom, stúpol na 39. S odvolaním sa na rumunské zdravotnícke úrady o tom v pondelok informovala agentúra AP.

slovakia

left justify in out

Pôrodnicu Giulešti v rovnomennej bukureštskej štvrti dočasne zatvorili 30. novembra, keď tam 13 novorodencom zistili baktériu zlatý stafylokok (staphylococcus aureus) odolnú voči antibiotikám.

 

Hovorkyňa nemocnice uviedla, že najnovší počet prípadov potvrdili výsledky testov. Počet novorodencov, ktorým v novembri zistili baktériu odolnú voči antibiotikám, sa tak strojnásobil.

 

img

 

To, či spomínaná pôrodnica zostane zatvorená, rozhodne ministerka zdravotníctva Sorina Pinteová koncom tohto týždňa. Bábätká nedávno narodené v tomto zariadení hospitalizovali v ďalších troch bukureštských nemocniciach.

 

Mikrobiológovia tvrdia, že nositeľmi tohto typu baktérie je až 30 percent ľudí. Baktérie často prežívajú na koži bez vyvolania príznakov ochorenia. Môžu sa stať nebezpečnými, ak sa dostanú do krvného obehu. Následne môžu zničiť srdcové chlopne alebo zapríčiniť ďalšie poškodenie zdravia.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies