V Národnej katedrále vo Washingtone pripevnili bezpečnostné siete

NETKY.SK • 2 September 2011, 13:54 • 2 min
V Národnej katedrále vo Washingtone pripevnili bezpečnostné siete

V Národnej katedrále vo Washingtone pripevnili bezpečnostné siete

slovakia

left justify in out

img

V Národnej katedrále vo Washingtone pripevnili pod stropom bezpečnostné siete, ktoré majú chrániť pred padajúcou sutinou po poškodení objektu pri minulotýždňovom zemetrasení. Informovala dnes o tom agentúra AP.
      Zemetrasenie s magnitúdou 5,8 zasiahlo americké východné pobrežie 23. augusta. Tri zo štyroch ozdobných postranných vežičiek na hlavnej veži katedrály sa odlomili, pričom na strechu budovy spadlo kamenné murivo.
      V dôsledku zemetrasenia sa tiež objavili veľké trhliny v niektorých oporných pilieroch. Hovorca katedrály uviedol, že konštrukcia objektu je v poriadku, ale opravy budú pravdepodobne stáť milióny.
      Národnú katedrálu vo Washingtone plánujú znovu otvoriť na budúci víkend, pri príležitosti desiateho výročia teroristických útokov z 11. septembra 2001. V katedrále sa uskutoční koncert, na ktorom vystúpi s prejavom americký prezident Barack Obama.
Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies