V Moskve a priľahlej oblasti zadržali viac ako 25 podozrivých z extrémizmu

NETKY.SK • 7 December 2016, 09:02 • 2 min
V Moskve a priľahlej oblasti zadržali viac ako 25 podozrivých z extrémizmu

MOSKVA - Agenti ruských tajných služieb a príslušníci polície dnes v rámci rozsiahlej bezpečnostnej operácie v Moskve a priľahlej oblasti zadržali viac ako 25 ľudí, ktorí sú podozriví z extrémizmu a terorizmu.

slovakia

left justify in out

Do špeciálnej operácie sa zapojili agenti tajnej služby FSB, centrum ministerstva vnútra pre boj s extrémizmom a príslušníci zásahových jednotiek, informovala agentúra TASS. Príslušníci bezpečnostných zložiek zasahovali "na niekoľkých desiatkach adries".

 

Podľa nemenovaného zdroja zadržaných podozrievajú z extrémistickej činnosti, napomáhania teroristom a napojenia na wahhábistické kruhy v Rusku. Agentúra RIA Novosti uviedla, že šlo o organizovanú zločineckú skupinu, ktorej členmi boli osoby pochádzajúce z republík bývalého Sovietskeho zväzu.

 

Pred necelým mesiacom - 12. novembra - ruské úrady oznámili, že zneškodnili teroristickú skupinu, ktorej členmi boli predstavitelia Tadžikistanu, Uzbekistanu a Kirgizska. Zadržaní boli pre podozrenie z plánov na spáchanie série teroristických útokov v Moskve a Petrohrade, ktoré chceli uskutočniť pomocou výbušnín a ručných strelných zbraní. Počas domovej prehliadky polícia zhabala samopaly a po domácky vyrobené bomby.

 

Po zadržaní tejto skupiny zatkla FSB ďalších piatich ľudí, ktorých bezpečnostné zložky považujú za súčasť skupiny, ktorá plánovala teroristické útoky v Moskve a v kaukazskej republike Ingušsko.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies