V Mongolsku otvorili prvý obchod s vinylovými gramofónovými platňami

NETKY.SK • 1 Júl 2015, 07:35 • 2 min
V Mongolsku otvorili prvý obchod s vinylovými gramofónovými platňami

ULANBÁTAR - O otvorení prvej predajne s vinylovými gramofónovými platňami v mongolskom hlavnom meste Ulanbátare informovala v utorok tlačová agentúra APA s odvolaním sa na britský magazín Uncut.

slovakia

left justify in out

Prevádzka s aktuálnou ponukou asi 1000 gramoplatní otvorila svoje brány v Paláci detskej knihy mongolskej metropoly. Všetky ponúkané nosiče pochádzajú zo zbierky majiteľa predajne B. Batolda, ktorý sa podľa vlastných slov koncentruje na klasiku, pop západnej proveniencie a lokálnu produkciu.


Zberateľ-obchodník si nechce, ako tvrdí, ponechať všetky svoje vinyly a rád by ich ponúkol iným zberateľom. To bol aj dôvod, že sa rozhodol pre otvorenie tejto predajne.


Priemerná cena vinylových platní tu v prepočte dosahuje okolo 23 eur, avšak rarity sú drahšie. Vôbec najvyššie ceny tu dosahujú gramoplatne mongolskej formácie Soyol-Erdene a nahrávka skupiny Bayanmongol, ktorú v roku 1970 vydala sovietska gramofónová spoločnosť Melodija. O tieto tituly vraj záujem prejavili zberatelia z celého sveta. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies