V Devínskej Novej Vsi sa strieľalo,14 ľudí zranených, šesť mŕtvych

NETKY.SK • 30 August 2010, 13:04 • 2 min
V Devínskej Novej Vsi sa strieľalo,14 ľudí zranených, šesť mŕtvych

V Devínskej Novej Vsi sa strieľalo,14 ľudí zranených, šesť mŕtvych

slovakia

left justify in out

img

V bratislavskej Devínskej Novej Vsi sa dnes ráno strieľalo. Ako pre TASR uviedla Dominika Šulková z operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby, incident si vyžiadal 14 zranených a šesť mŕtvych, z toho štyri ženy a dvoch mužov. Údajne je medzi nimi aj útočník. Zraneniam údajne podľahla aj ďalšia osoba, počet mŕtvych by tak stúpol na sedem. Zranených sanitky rozvážajú do všetkých bratislavských nemocníc so zraneniami ako priestrely ramena, predlaktia či poranenie stehna.
      "V súvislosti s touto udalosťou bolo na oddelenie urgentného príjmu Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave prijaté trojročné dieťa, ktoré sa v súčasnosti podrobuje odborným vyšetreniam," uviedla pre TASR hovorkyňa nemocnice Dana Kamenická. Ďalších dvoch ľudí hospitalizovali v nemocnici na Antolskej, dvoch na Kramároch a dvoch v nemocnici na Mickiewiczovej. Tu okrem postrelených ošetrujú aj dve osoby, ktoré zranili sklenené črepiny. "Najťažší prípad je osoba, ktorá utrpela až päť strelných zranení. Ten je hospitalizovaný v Ružinove," ozrejmila pre TASR hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Rút Geržová.
      O následky krvavého incidentu sa zaujíma aj minister zdravotníctva Ivan Uhliarik, ktorý v týchto chvíľach hovorí s riaditeľom operačného strediska záchranárov. Ako ozrejmil pre TASR, uvažuje sa o zvolaní krízového tímu, ktorý by mohol poskytnúť psychologickú pomoc ľudom, ktorých táto tragédia zasiahla.
      "Momentálne sa polícia k incidentu nevyjadruje, hneď ako to bude možné, budú poskytnuté médiám oficiálne informácie," povedala pre TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Petra Hrašková. Jedna z miestnych obyvateliek potvrdila, že videla aj zranených príslušníkov Policajného zboru.
      Podľa neoverených údajov od očitých svedkov útočníkom mal byť starší pán, ktorý strieľal zo samopalu. Jeden z nich pre TASR povedal, že strelec mal dokonca až tri zbrane. Šíria sa tiež nepotvrdené informácie od ľudí, že páchateľ mohol mať aj mladšieho komplica. Strelec najprv údajne vystrieľal celú rómsku rodinu v jednom z miestnych panelákov na ulici Pavla Horova a následne začal strieľať najprv z osobného automobilu po okoloidúcich na ulici.
      Ako pre TASR uviedla očitá svedkyňa, obyvateľka tejto mestskej časti, počas čakania na zastávke Štefana Králika začula streľbu a následne videla prichádzať dve policajné autá. V tom prišiel autobus smerujúci do vnútra Devínskej Novej Vsi, do ktorého nastúpila a priblížila sa tak k miestu incidentu pred obchodom Terno na ulici Milana Marečku.
       Z autobusu následne videla, ako postrelený zakrvavený muž uteká k sanitke. "Pán, ktorý tu nastúpil, povedal, že tam strieľa nejaký šialenec." Rozhlas v tom čase podľa jej slov začal hlásiť, aby ľudia nevychádzali z domu a neukazovali sa ani na balkónoch. Táto výzva miestneho úradu stále platí.
      Hovorca Bratislavského dopravného podniku Peter Kavecký pre TASR ozrejmil, že tento incident si od 10.10 h. vyžiadal odklonenie autobusových liniek 20, 21 a 22.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies