V bratislavskej zoo sa narodilo mláďa najväčšej ázijskej antilopy nilgau

NETKY.SK • 2 December 2017, 11:16 • 2 min
V bratislavskej zoo sa narodilo mláďa najväčšej ázijskej antilopy nilgau

BRATISLAVA - V bratislavskej zoologickej záhrade (zoo) sa koncom novembra narodilo mláďa antilopy nilgau. Matkou je samica Dewi a otcom je samec Kieran. TASR o tom informovala Alexandra Ritterová z oddelenia vzdelávania a marketingu zoo.

slovakia

left justify in out

"Matka mláďaťa je prvorodička, no o malú samičku sa vzorne stará. Krátko po pôrode bola u matky spozorovaná nižšia tvorba materského mlieka. Z tohto dôvodu začali naše chovateľky s čiastočným prikrmovaním mláďatka sušeným kozím mliekom dva- až trikrát denne," povedala Ritterová.

 

Antilopa nilgau je najväčšia ázijská antilopa, ktorá sa prirodzene vyskytuje v trávnatých oblastiach Indie, Nepálu a Pakistanu. Názov nilgau pochádza z hindčiny a v preklade znamená modrý býk. "U týchto antilop je viditeľný výrazný pohlavný dimorfizmus. Samce sú väčšie, na hlave majú jednoduché tmavosivé rožky, dlhé 25 - 30 centimetrov a srsť majú modro-sivej farby. Samice sú menšie, nemajú rohy a bývajú hnedo sfarbené," priblížila Ritterová.

 

Spoločným znakom pre obe pohlavia je čiernobiele pruhovanie na ušiach a v spodnej časti nôh. V období ruje bojujú samce o teritórium a samice tak, že pokľaknú oproti sebe na predné končatiny a pretláčajú sa.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jana Hupková
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies