V boji o Oscara za cudzojazyčný film ostalo deväť snímok

NETKY.SK • 18 December 2015, 09:49 • 2 min
V boji o Oscara za cudzojazyčný film ostalo deväť snímok

BRATISLAVA - V boji o nomináciu na Oscara v kategórii cudzojazyčných filmov zostalo deväť snímok. Na svojej oficiálnej webstránke o tom informovala americká Akadémia filmových umení a vied.

slovakia

left justify in out

Výber nominovaných v tejto kategórii je pritom rozdelený na dve fázy. V tej prvej si od polovice októbra do 14. decembra niekoľkých stovák Akademikov z Los Angeles pozrelo 80 národných kandidátov. Šesť snímok, ktoré vybrali, doplnila špeciálna komisia sekcie cudzojazyčných filmov o ďalšie tri.

 

O pätici nominovaných napokon v druhej fáze rozhodnú špeciálne vybrané komisie v New Yorku, Los Angeles a Londýne. Ich členovia a členky si od 8. do 10. januára každý deň pozrú tri filmy a následne odovzdajú svoje hlasovacie lístky.


Nominácie v 88. ročníku zverejnia vo štvrtok 14. januára a udeľovanie cien americkej Akadémie filmových umení a vied sa bude konať v nedeľu 28. februára v hollywoodskom Dolby Theatre. Ceremoniál bude moderovať herec a komik Chris Rock.

Zoznam filmov, ktoré postúpili do druhého kola hlasovania v boji o nomináciu na Oscara v kategórii cudzojazyčných filmov:

Belgicko: Zbrusu Nový zákon (réžia: Jaco Van Dormael)
Dánsko: Krigen (medzinárodný názov: A War; réžia: Tobias Lindholm)
Fínsko: Miekkailija (medzinárodný názov: The Fencer; réžia: Klaus Härö)
Francúzsko: Mustang (réžia: Deniz Gamze Ergüven)
Írsko: Viva (réžia: Paddy Breathnach)
Jordánsko: Theeb (réžia: Naji Abu Nowar)
Kolumbia: Objatie hada (réžia: Ciro Guerra)
Maďarsko: Saulov syn (réžia: László Nemes)
Nemecko: Im Labyrinth des Schweigens (medzinárodný názov: Labyrinth of Lies; réžia: Giulio Ricciarellitwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies