Ukrajinská vojačka Savčenková vyhlásila hladovku

NETKY.SK • 17 December 2015, 19:21 • 2 min
Ukrajinská vojačka Savčenková vyhlásila hladovku

MOSKVA - Ruský súd predĺžil dnes do 16. apríla budúceho roku väzbu ukrajinskej vojačke Nadiji Savčenkovej, ktorá je v Rusku súdená za údajnú spoluvinu na smrti dvoch ruských novinárov, informovala agentúra RIA Novosti.

slovakia

left justify in out

Súd v ruskom mestečku Doneck v Rostovskej oblasti pri hranici s Ukrajinou tak vyhovel prokuratúre, ktorá pre Savčenkovú žiadala predĺženie väzobného zadržania, informoval dnes prostredníctvom siete Twitter advokát tejto ukrajinskej občianky Nikolaj Polozov.

 

Savčenkovej advokát dnes súčasne súdu oznámil, že jeho mandantka na protest proti prieťahom v súdnom konaní od piatku vyhlasuje hladovku, počas ktorej bude prijímať len tekutiny. Savčeková je momentálne vo vyšetrovacej väzbe v Moskve.

 

Podľa ruskej prokuratúry mala Savčenková 17. júla minulého roka naviesť smrtiace strely na dvojicu ruských novinárov. Hrozí jej za to až 25 rokov väzenia. Ukrajinská armádna dôstojníčka a bývalá pilotka akýkoľvek podiel na usmrtení novinárov od začiatku popiera.

 

Jej advokát trvá na tom, že k tejto tragédii došlo až po tom, čo Savčenkovú zajali ukrajinskí separatisti a odovzdali ju ruským úradom. Obžaloba tvrdí, že Savčenková sama nelegálne prekročila ruskú štátnu hranicu.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies