Turci bombardovali pozície kurdských milícií v Sýrii a Iraku, neprežilo 18 ľudí

NETKY.SK • 25 Apríl 2017, 12:47 • 2 min
Turci bombardovali pozície kurdských milícií v Sýrii a Iraku, neprežilo 18 ľudí

ANKARA - Najmenej 18 ľudí prišlo o život pri leteckom útoku tureckej armády, ktorý podnikla dnes ráno na pozície kurdských milícií v severnej Sýrii. Turci dnes bombardovali aj kurdské objekty v severnom Iraku. Informovalo o tom Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) so sídlom v Británii.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

"Pätnásti boli bojovníci a traja pracovali v mediálnom stredisku, ktoré patrí Oddielom ľudovej sebaobrany (YPG)," uviedol riaditeľ SOHR Rámí Abdal Rahmán.

SOHR už skôr informovalo, že turecké lietadlá zasiahli pozície kurdských milícií Oddiely ľudovej sebaobrany (YPG). Tie sú podporované Spojenými štátmi, ale spolupracujú aj so Stranou kurdských pracujúcich (PKK), ktorá je v Turecku zakázaná.

YPG bombardovanie potvrdili. Turci podľa nich zasiahli miestne mediálne stredisko, pričom zahynul alebo utrpel zranenia aj bližšie neučený počet bojovníkov.

Turecká armáda ranné bombardovanie takisto potvrdila. Uviedla, že nálety boli zacielené na PKK a "rozšírené pobočky tejto organizácie v Sýrii a Iraku". Cieľom malo byť podľa Ankary "zničenie týchto hniezd teroristov" v severnej Sýrii a severnom Iraku.

Turecko považuje kurdské YPG za teroristickú skupinu napojenú na kurdských separatistov, ktorí v Turecku vedú povstanie od roku 1984. USA ich však vnímajú ako efektívnu silu v boji proti Islamskému štátu v Sýrii a Iraku.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jozef Botos
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies