Trinásť baníkov neprežilo výbuch v uhoľnej bani

NETKY.SK • 8 December 2010, 11:9 • 2 min
Trinásť baníkov neprežilo výbuch v uhoľnej bani

Trinásť baníkov neprežilo výbuch v uhoľnej bani

slovakia

left justify in out

img

Najmenej 13 obetí si dnes vyžiadal výbuch v uhoľnej bani v strednej Číne. O život prišli baníci, ktorí pokračovali v ťažbe napriek úradnému zákazu. Informovala o tom tlačová agentúra Sinchua.
      K nešťastiu došlo v utorok večer v oblasti Mien-čch' v provincii Che-nan. Dvadsiatim baníkom sa po expózii podarilo z bane uniknúť. Príčina výbuchu nebola bezprotredne známa, pravdepodobne došlo k vznieteniu plynu nahromadeného v podzemí.
      Čínske bane sú najnebezpečnejšie na svete a dochádza v nich k najväčšiemu počtu úmrtí. V roku 2009 zahynulo pri nešťastiach v uhoľných baniach vyše 2600 ľudí.
      V ostatných rokoch sa však počet úmrtí v čínskych baniach znižuje, pretože vláda zatvorila množstvo nelegálnych prevádzok, alebo ich začlenila pod štátne podniky, v ktorých je prísnejšia kontrola bezpečnosti práce.

Zdroj: TASR/Associated Presstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona