TRENČÍN/MYJAVA: Krúpy veľké ako pingpongové loptičky rozbíjali okná

NETKY.SK • 1 Júl 2011, 09:07 • 2 min
TRENČÍN/MYJAVA: Krúpy veľké ako pingpongové loptičky rozbíjali okná

TRENČÍN/MYJAVA: Krúpy veľké ako pingpongové loptičky rozbíjali okná

slovakia

left justify in out

img

Prietrž mračien, ktorá sa dnes prehnala stredným Považím a kopaničiarskym regiónom, nespôsobila väčšie škody. V Myjave však veľké krúpy rozbili niekoľko okien, okrem iného aj na mestskom úrade.
      Podľa Romana Smatanu z operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčíne hasiči v kraji absolvovali niekoľko výjazdov a odčerpávali vodu zo zatopených pivníc. Najviac roboty mali trenčianski hasiči pri už tradične zatopenom podjazde pod železničnou traťou smerom na sídlisko Sihoť, kde podľa Smatanu polícia zastavila dopravu a hasiči odčerpávali vodu.
      Prietrž mračien sprevádzaná krupobitím sa prehnala popoludní Myjavou. Podľa hovorcu mesta Mareka Hrina padali v Myjave krúpy veľkosti pingpongových loptičiek. Rozbili niekoľko okien, okrem iného aj na budove mestského úradu. Nedošlo však k vyliatiu rieky Myjava a jej prítokov v časti Turá Lúka, kde sa záplavy opakujú takmer každý rok.
      V Turej Lúke vybudovalo mesto aj s pomocou eurofondov nový polder v hodnote takmer 2,4 milióna eur. Jeho výstavba je výsledkom opatrení vyplývajúcich z generelu protipovodňových opatrení mesta Myjava a úlohou poldra je zachytávať vodu z potoka Svaceník, ako aj z prívalových dažďov.  

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies