TOP10 krypto projektov s najvyššou mierou návratnosti investície za rok 2017

NETKY.SK • 29 Júl 2018, 20:15 • 3 min
TOP10 krypto projektov s najvyššou mierou návratnosti investície za rok 2017

SAN FRANCISCO – Analytici z Crypto Finance Conference (CFC) uskutočnili prieskum najvýnosnejších krypto projektov za rok 2017. Podľa výsledkov výskumu TOP 10 projektov vykázala priemernú návratnosť investície (ROI) vo výške 136.000%.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Jediným kritériom na zahrnutie krypto projektu do výskumu bolo, aby v roku vyzbieral aspoň jeden milión dolárov. Víťazom sa stala kryptomena IOTA, ktorá investorom priniesla ohromujúcu návratnosť 614.934% (približne 6.150-násobok počiatočného vkladu).

 

img

 

IOTA je internetová platforma, ktorá používa takzvaný systém Tangle. Protokol sa líši od blockchainu v tom, že nepoužíva bloky či ťaženie, ale je založený na riadenom acyklickom grafe (DAG). Jedná sa o topologicky usporiadaný systém, v ktorom prebiehajú rôzne typy transakcií na rôznych reťazcoch v sieti súčasne. Očakáva sa, že do roku 2025 bude do projektu pripojených až 75 miliárd zariadení.

 

img

 

Na druhom mieste sa umiestnila kryptomena Nxt, ktorá funguje v decentralizovanom blockchain ekosystéme. Tento projekt sa primárne zameriava na crowdfundin, správu, cloudové služby a digitálnu výmenu aktív. Investori do natívneho tokenu NXT zaznamenali výnosy viac ako 500.000% (5.000-násobok počiatočného vkladu).

 

Na treťom mieste sa umiestnila open-source blockchain platforma Ethereum (ETH), ktorá má ambíciu stať sa svetovým počítačom, aspoň teda podľa slov jej spoluzakladateľa Vitalika Buterina. Ethereum priniesol investorom návratnosť viac ako 141.000% (1.410-násobok počiatočného vkladu).

 

img

 

"Žiadny projekt v TOP10 nemal návratnosť investícií nižšiu ako 6.000%. Takéto zisky sú takmer nedosiahnuteľné pre investorov na iných trhoch. Tieto čísla demonštrujú silu a nespočetné množstvo aplikácií kryptomien v reálnom svete. Aj extrémny úspech projektov v oblasti infraštruktúry naznačuje, že investori by mali vyhľadávať spoločnosti, ktoré budú definovať internet v najbližších 10 až 15 rokoch," povedal o výsledkoch výskumu Andrea-Franco Stöhr, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ CFC.
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Tomáš Tóth
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies