Tina vydáva akustický album Unplugged CD 2004-2014

NETKY.SK • 20 December 2014, 11:36 • 2 min
Tina vydáva akustický album Unplugged CD 2004-2014

BRATISLAVA – Speváčka Tina vydala v týchto dňoch akustický album s názvom Unplugged CD 2004-2014. Vychádza po úspešnom akustickom turné, ktoré dvojnásobná zlatá slávica absolvovala na jeseň.

slovakia

left justify in out

Tina nečakane potešila svojich fanúšikov v tomto roku hneď dvakrát. Prvé prekvapenie prišlo na jeseň, keď sa vydala v tichosti a s minimálnou propagáciou na akustické turné. „Našla som štvoricu ľudí, ktorá dokázala zhudobniť moje predstavy, a tým mi splnila sen o akustickom projekte. Nerobili sme to pre peniaze, o čom svedčí aj fakt, že sme išli bez finančného vkladu, bez sponzorov, bez proma, jednoducho sme sa rozhodli, že ideme a v krátkom čase sme si to odpromovali sami na sociálnych sieťach. Aj napriek tomu prišlo dosť ľudí, čomu sa tešíme,“ hodnotí akustické vystúpenia s odstupom niekoľkých týždňov. 
      

Druhé prekvapenie predstavila pár dní pred Vianocami, keď oznámila, že vydáva nový album. Rovnako ako jej tohtoročná klubová šnúra i spomínaný album dostal akustický šat. „Ten projekt je taký krásny, že som chcela, aby zostal zaznamenaný a keďže ohlasy boli fakt dobré, chcela som, aby tú hudbu počuli aj ľudia, ktorým sme nedali šancu prísť naživo. Či už boli z Česka, alebo sa nedostali pre nízku kapacitu, alebo sme jednoducho nehrali blízko ich mesta,” vysvetľuje speváčka, ktorá sa zatvorila vo svojom obľúbenom nahrávacom štúdiu u Viktora Hazarda v Bratislave hneď po ukončení turné.
      

Uplynulo ďalších desať dní a nová platňa bola nahratá. Ako Tina prezrádza, prevažnú väčšinu aranžov vytvorila sama v spolupráci s producentom Jojom Engererom. „Dozrela som a dokážem si presne povedať, čo a ako chcem a keďže Laura, Veronika, Esso aj Jojo sú veľmi šikovní, práca išla veľmi rýchlo a aj vďaka nim celý projekt stál na pevných základoch,” pochvaľuje si svoj aktuálny tím. 
     

Ako dodáva, koncertný playlist bol tentoraz poriadne dlhý a nie všetky piesne z neho sa vo finále zmestili na tracklist akustického albumu. „Taktiež som logicky stavila na tie úplne najznámejšie,“ vysvetľuje Tina a dodáva: „Jedinou novou skladbou na albume je spomínaná pieseň Ďakujem, čo je cover verzia starého maďarského hitu, ktorý milujem už dlhé roky a bolo mojím snom ho raz prerobiť.“
      

Hoci sama o sebe tvrdí, že počas uplynulého roka pre tehotenstvo veľa práce nestihla, záver tohto roka dokazuje pravý opak. A napriek ďalšej materskej dovolenke, ktorú má pred sebou, si pomaličky začína robiť plány, súvisiace s návratom na scénu. „Toto turné a ohlasy na album ma nútia premýšľať inak, ako to bolo v pláne. Chcela som veľmi dlhú materskú. Ale zostala vo mne príliš pekná energia na to, aby to ostalo bez povšimnutia. Keď nevyprchá, o rok by som chcela prísť s niečím novým. Nemyslím zatiaľ vo veľkom. Čas ukáže.“
      

Tina (vlastným menom Martina Csillágová, 1984) začínala svoju spevácku dráhu v roku 2003, v októbri 2004 vydala debutový album Tina, v novembri 2006 pridala druhý, úspešný štúdiový album Chillin. Za ten dostala v ankete hudobnej akadémie Aurel za rok 2006 štyri ocenenia - ženský spevácky výkon roka, album roka, producentský výkon roka a zvukový záznam roka. V júni 2009 vydala tretí album s názvom Veci sa menia a v decembri 2011 štvrtý album S.E.X.Y. Moderovala druhú sériu speváckej súťaže Česká a Slovenská Superstar 2011 aj šou Hlas Česko Slovenska. V novembri 2012 vyšiel kompilačný album Best Of. V ankete Slávik bola za roky 2007, 2008 a 2009 na piatom mieste, v roku 2010 druhá, za rok 2011 aj 2012 skončila na prvom mieste. 
      

TASR informovala Adriana Čahojová, PR manažérka spoločnosti Soul For Show. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona