Televízia ESPN odvysiela diskusiu s piatmi kandidátmi na post šéfa FIFA

NETKY.SK • 30 December 2015, 12:00 • 2 min
Televízia ESPN odvysiela diskusiu s piatmi kandidátmi na post šéfa FIFA

MIAMI - Americká športová televízna spoločnosť ESPN pozvala na otvorenú diskusiu všetkých piatich kandidátov na post prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). Spoločne by mali viesť dialóg na tému budúcnosti riadenia FIFA vzhľadom na aktuálny korupčný škandál vnútri organizácie.

slovakia

left justify in out

Kandidátmi na uvoľnený post šéfa FIFA po Seppovi Blatterovi sú Francúz Jerome Champagne, jordánsky princ Ali bin al-Hussein, švajčiarsky generálny sekretár UEFA Gianni Infantino, Tokyo Sexwale z Južnej Afriky a bahrajnský šejk Salman bin Ebrahim al-Khalifa. "Televízia ESPN pozvala všetkých piatich kandidátov, ktorí sa uchádzajú o post prezidenta FIFA. Našim cieľom je vytvoriť otvorené fórum, transparentnú diskusiu o budúcnosti v riadení športu, a to v dostatočnom predstihu pred voľbami," píše agentúra Reuters.

 

Spomínaná diskusia by sa mala uskutočniť 29. januára v Londýne. Voľba nového prezidenta organizácie je na programe 26. februára. Zvolený kandidát nahradí vo funkcii Blattera, ktorý vedie FIFA od roku 1998. V súčasnosti mu však plynie osemročný trest zákazu akejkoľvek činnosti vo futbale za porušenie noriem, ktorý mu rovnako ako šéfovi UEFA Michelovi Platinimu udelila Etická komisia.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies