Tamara Heribanová sa na Vianoce vracia do detstva

NETKY.SK • 25 December 2013, 11:03 • 2 min
Tamara Heribanová sa na Vianoce vracia do detstva

BRATISLAVA - Štedré večere absolvuje mladá spisovateľka už tradične dve, jednu doma s rodinou a tú druhú s rodinou svojho dlhoročného priateľa, fotografa Branislava Šimončíka.

slovakia

left justify in out

Najkrajšie sviatky v roku znamenajú pre Tamaru Heribanovú predovšetkým návrat do detských čias. „Vďaka vianočným sviatkom sa každoročne vraciam do detských čias. Možno sú to staré české rozprávky, možno vôňa škorice, vanilky či kapor plávajúci vo vani,“ zaspomínala mladá spisovateľka.

Okrem zdobenia stromčeka, varenia a pečenia patrí k zvykom v rodine Heribanovcov aj čítanie z Biblie. „Pečieme medovníky, popíjame punč a veľa spomíname. Na Štedrý deň spoločne so sestrou zdobíme vianočný stromček, všakovaké pečivo je už nachystané na tanierikoch, v hrnci buble kapustnica. Čítame z Biblie, niekedy si aj zaspievame koledy v sprievode harmoniky a bilancujeme rok, ktorý sa pomaly chýli ku koncu. Je to taký deň kedy sa všetko zastaví a my si len uvedomujeme, aké krásne je byť spolu. A doma. Po večeri sa rozbaľujú darčeky, telefonujeme starkým a okolo deviatej prídu na návštevu susedia,“ pokračovala Heribanová. 

Štedré večere absolvuje Tamara Heribanová už tradične dve, jedno doma s rodinou a tú druhú s rodinou svojho dlhoročného priateľa, fotografa Branislava Šimončíka. „Posledné roky absolvujem vždy dve adventné večere. Nechýbajú oblátky, kapustnica, pečený kapor na víne a kmíne, fantastický zemiakový šalát, aký vie pripraviť len moja maminka,“ uzavrela. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies