Takmer celé územie Sýrie je už oslobodené od teroristov

NETKY.SK • 5 December 2017, 09:31 • 2 min
Takmer celé územie Sýrie je už oslobodené od teroristov

MOSKVA - Takmer celé územie Sýrie vrátane tradičných kresťanských oblastí je už oslobodené od teroristov, vyhlásil ruský prezident Vladimir Putin na stretnutí s hlavami miestnej pravoslávnej cirkvi.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

"Situácia v Sýrii sa postupne mení. Sýrski vojaci podporovaní ruskou armádou oslobodili takmer celé územie krajiny vrátane oblastí, kde vždy žili kresťania," uviedol šéf Kremľa.

 

Rusko však v Sýrii pomôže aj pri obnove islamských a židovských svätýň, ktoré boli poškodené počas bojov s džihádistami z tzv. Islamského štátu, poznamenal Putin.

 

"Ponúkneme pomoc kresťanom a predstaviteľom ďalších vierovyznaní vrátane moslimov, ktorí - ako všetci dobre vieme - taktiež veľmi trpeli v područí zločincov, teroristov a radikálov," zdôraznil prvý muž Ruskej federácie.

 

Putin dodal, že Rusko nastolilo vzťahy so židovskou komunitou v Sýrii a ďalšími židovskými organizáciami vrátane tých, ktoré majú ústredie v New Yorku. "Budeme spolupracovať aj na riešení tohto problému," prisľúbil.

 

Rusko odložilo až do nasledujúceho roka dialóg o Sýrii, na ktorom sa majú zúčastňovať zástupcovia sýrskej vlády a opozície. "Sýrsky kongres pre národný dialóg" by sa mal uskutočniť na budúci rok vo februári.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jozef Botos
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies