Takmer 70 technických zásahov mali za 24 hodín hasiči v Košickom kraji

NETKY.SK • 17 August 2010, 11:55 • 2 min
Takmer 70 technických zásahov mali za 24 hodín hasiči v Košickom kraji

Takmer 70 technických zásahov mali za 24 hodín hasiči v Košickom kraji

slovakia

left justify in out

Takmer 70 technických zásahov, ktoré si vyžiadali následky pondelkovej (16.8.) veternej smršti a búrky,  mali za ostatných 24 hodín hasiči v Košickom kraji.
      Ako informoval dnes krajský operačný dôstojník Hasičského a záchranného zboru Zoltán Spatz, v teréne bolo 75 kusov rôznej hasičskej techniky, od vozidiel, cez  vysokozdvižné plošiny, po žeriavy.
       Pri odstraňovaní popadaných kmeňov zasahovalo 152 hasičov. Ako spresnil Spatz, búrka vyčíňala nielen v Košiciach, ale aj okolí a v okresoch Trebišov, Rožňava a Spišská Nová Ves. Stromy padali nielen na komunikácie a komplikovali dopravu, ale aj na zaparkované automobily, najmä na mestských sídliskách. Na viacerých miestach, napríklad na Palackého, Pasteurovej a Polárnej ulici v Košiciach poškodili aj strechy áut.
      Náporu silného vetra neodolali ani niektoré verejné budovy a rodinné domy. Stromy padali napríklad aj v areáli košickej Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura na Rastislavovej ulici. Aj dnes ráno ešte mali hasiči výjazd k poškodenej streche rodinného domu v Spišských Tomášovciach. Podľa Spatza extrémy počasia si nevyžiadali žiadne zranenie a spôsobili len škody na majetku.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies