Švajčiarska polícia evakuovala vlak po náleze kuchárskeho kufra s nožmi

NETKY.SK • 27 December 2017, 13:45 • 2 min
Švajčiarska polícia evakuovala vlak po náleze kuchárskeho kufra s nožmi

BERN - Švajčiarska polícia evakuovala vlak po náleze podozrivej batožiny plnej kuchynských nožov. Napokon sa ukázalo, že išlo o planý poplach: kufor si vo vlaku zabudol istý amatérsky kuchár, informovala v stredu agentúra AP.

slovakia

left justify in out

K incidentu došlo v utorok večer v meste Rorschach, ktoré sa nachádza v kantóne Sankt Gallen na severovýchode Švajčiarska. Polícia tam zastavila a preventívne evakuovala prechádzajúci vlak.

 

Reagovala tak na nález opusteného kufra, na ktorom bol nemecký nápis: "Varovanie, nebezpečná zbraň". Jeho povrch okrem toho zdobili obrázky pripomínajúce explózie.

 

Prácu polícii uľahčil fakt, že sa na kufri nachádzalo aj telefónne číslo. To umožnilo rýchle vypátranie vlastníka, ktorého doviedli na miesto činu, aby batožinu otvoril.

 

Majiteľ batožiny cestoval v rovnakom vlaku a vystúpil na jednej z predchádzajúcich staníc. Kufor si pritom zabudol vo vlaku. Výstražné nápisy a ilustrácie mali podľa neho odradiť prípadných detských zvedavcov od toho, aby do doň nazerali.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
peter bercik
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies