Stíhaná sudkyňa odporučila začať prokurátorovi iné trestné stíhanie

NETKY.SK • 14 September 2010, 11:01 • 2 min
Stíhaná sudkyňa odporučila začať prokurátorovi iné trestné stíhanie

Stíhaná sudkyňa odporučila začať prokurátorovi iné trestné stíhanie

slovakia

left justify in out

img

Banskobystrická sudkyňa Miriam S. voči, ktorej sa vedie trestné konanie na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku, dnes na hlavnom pojednávaní odporučila prokurátorovi, aby začal trestné stíhanie pre účtovanie faktúr vo firme korunného svedka v jej kauze.
      Miriam S. si dnes na pojednávanie priniesla dva páry faktúr na sumy 424.000 a 126.000 korún, ktoré vystavila firma korunného svedka Jozefa Magyara jej a spoluobžalovanému za rekonštrukčné práce na dome. Jednotlivé páry faktúr, teda aj ich čísla boli totožné až na to, že na nich boli rozličné dátumy splatnosti. Tieto faktúry predložila na overenie svedkyni Zuzane Tereňovej, ktorá potvrdila, že faktúry vystavila. Uviedla tiež, že faktúry vo firme vystavovala na základe podkladov, ktoré dostala od majiteľa. Spomínané faktúry vraj opravila na základe nariadenia majiteľa firmy Magyara.
      "Mala by som prosbu na pána prokurátora, že by mal iniciovať začatie trestného stíhania o veciach, ktoré sa tu dnes dozvedel," apelovala po skončení výsluchu svedkyne obžalovaná Miriam S. Súd pojednávanie prerušil do popoludnia. Potom má v pláne vypočuť štyroch predvolaných svedkov.
      Miriam S. a spoluobžalovaný Viktor G. sú obžalovaní z korupcie. Naposledy sa v tejto kauze pojednávalo 20. mája, kedy súd vypočul šesť svedkov, predvolal ich však desať. Koncom februára pred súdom vypovedal korunný svedok a policajný agent Jozef Magyar. Jeho stavebná spoločnosť z Krupiny zatepľovala rodinný dom sudkyne. Na viaceré udalosti, ktoré mali súvisieť so zateplením rodinného domu sudkyne, si však nepamätal. Obaja obžalovaní vypovedali pred súdom aj 25. februára. Viktor G. vo svojej výpovedi odmietol, že by si pýtal akýkoľvek úplatok. Miriam S. mimo iného uviedla, že postup v prípravnom konaní považuje za protiprávny.
      Obžalobu na sudkyňu Krajského súdu v Banskej Bystrici podal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry 22. septembra 2009. Bývalá ministerka spravodlivosti Viera Petríková jej následne 23. septembra pozastavila výkon funkcie. Miriam S. a spoluobžalovaného podnikateľa Viktora G. stíhajú na slobode pre štyri trestné činy, medzi nimi trestný čin prijímania úplatku a legalizácie príjmov z trestnej činnosti. Sudkyňa spolu s podnikateľom a bývalým priateľom údajne v roku 2004 žiadali úplatok vo forme zateplenia svojho domu za to, že spomínanej stavebnej firme vybaví zákazky na zateplenie ďalších bytov v Banskej Bystrici.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies