Steven Tyler založil organizáciu na podporu zneužívaných dievčat

NETKY.SK • 21 December 2015, 08:24 • 2 min
Steven Tyler založil organizáciu na podporu zneužívaných dievčat

LOS ANGELES - Frontman americkej rockovej kapely Aerosmith Steven Tyler založil charitatívny program na podporu zneužívaných a zanedbávaných dievčat. Dobročinná iniciatíva s názvom Janie's Fund, vznikla k 26. výročiu skladby Janie's Got a Gun. Tú Tyler a Tom Hamilton napísali na základe článku o detských obetiach násilia. Charita vznikla v spolupráci s americkou neziskovou organizáciou Youth Villages.

slovakia

left justify in out

Šesťdesiatsedemročný interpret program prezentoval vo videu, ktoré zverejnil na webstránke charity a tiež prostredníctvom amerického portálu People. V krátkom klipe vysvetlil, čo ho k založeniu motivovalo. "Čo ma najviac štvalo (na klipe Janie's Got a Gun) bolo, že ľudia, ktorí to video pozerali, nejakým spôsobom videli, že otec zneužíval dcéru a mama sa len prizerala a nikdy nič nepovedala," uviedol spevák. Ako ďalej dodal, práve preto založil svoj vlastný dobročinný fond a chce dokázať, že sa s tým dá niečo robiť.

 

V tlačovej správe o vzniku nadácie uvádzajú, že násilie na deťoch sa nedá vrátiť späť, no "môžeme týmto dievčatám ukázať, že sú milované, dať im pomoc, ktorú potrebujú a uistiť ich, že na konci tunela je dosť svetla". Cieľom organizácie je získať finančné prostriedky a zvýšiť povedomie verejnosti, ktorá by sa mala dozvedieť o traume zo sexuálneho zneužívania dievčat. Rodák z New Yorku tiež doplnil, že ako otec a starý otec chce svoju energiu sústrediť na dôležité veci, pričom chce na to využiť nielen organizáciu ale tiež svoju hudobnú tvorbu.

 

Steven Tyler, vlastným menom Steven Victor Tallarico, pôsobí v spomínanej kapele Aerosmith od jej založenia v roku 1970. Skupina debutovala o tri roky neskôr eponymnou štúdiovkou, pričom v súčasnosti má na konte pätnásť albumov. Tým zatiaľ posledným je Music From Another Dimension! (2012). K ich najznámejším skladbám patria okrem Dream On aj Angel, Love In An Elevator, Cryin', Crazy, Janie's Got A Gun, Jaded, Livin' On The Edge, Pink či I Don't Want To Miss A Thing zo snímky Armageddon (1998). Štvornásobných držiteľov Grammy uviedli v roku 2001 do Rock'n'rollovej siene slávy, pričom Tyler spolu s Joeom Perrym získali v roku 2013 ASCAP Founders Award a uviedli ich do Skladateľskej siene slávy.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies