Starosta New Yorku Michael Bloomberg: Nechcem kandidovať za prezidenta USA

NETKY.SK • 13 December 2010, 08:17 • 2 min
Starosta New Yorku Michael Bloomberg: Nechcem kandidovať za prezidenta USA

Starosta New Yorku Michael Bloomberg: Nechcem kandidovať za prezidenta USA

slovakia

left justify in out

Starosta New Yorku Michael Bloomberg dnes povedal, že ho nič nedonúti kandidovať za prezidenta USA.
      V programe televízie NBC "Meet the Press" zdôraznil, že sa chce naďalej sústrediť na úlohy starostu a tí, ktorí ho vyzývajú, aby kandidoval za prezidenta "by s tým mali prestať a nenaliehať".
      "Rozhodujúce je, že mám skvelú prácu... A chcem naďalej byť a mať povesť ako veľmi dobrý, možno vôbec najlepší starosta aký kedy bol." "Nebudem kandidovať na prezidenta," zdôraznil Bloomberg.
      Povedal, že sa však bude naďalej vyjadrovať k národným témam, ktoré majú dopad na New Yorku, ako je prisťahovalectvo, federálne usmerňovanie a americký obchod.
      Bloomberg, bývalý demokrat, neskôr republikán a najnovšie nezávislý politik je multimiliardár a zakladateľ ríše spravodajských médií, ktorá nesie jeho meno. Starostom New Yorku je už tretie funkčné obdobie.
      Výzvy, aby kandidoval za prezidenta, Bloomberg odmietol ako snahu médií mať o čom písať. "Väčšina z tohto je iba preto, že tlač chce niečo, o čom môže písať," vyhlásil v televízii.

Zdroj: TASR/Reuterstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies