Spojené štáty zakázali investície na Kryme

NETKY.SK • 20 December 2014, 06:52 • 2 min
Spojené štáty zakázali investície na Kryme

WASHINGTON - Spojené štáty plánujú zakázať vývoz a dovoz tovarov, technológií a služieb do alebo z oblasti Ruskom anektovaného Krymu. Povedal to v piatok americký prezident Barack Obama. Ten zároveň vyzval Rusko, aby ukončilo anexiu tohto územia.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Na základe nariadenia podpísaného Obamom americké spoločnosti a fyzické osoby nemôžu nakupovať nehnuteľnosti na Kryme ani finančne podporovať podniky na tomto polostrove. Obama v piatok tiež poveril americké ministerstvo financií, aby uvalilo sankcie na jednotlivcov a spoločnosti, ktoré v tejto oblasti podnikajú. Sankcie sa vzťahujú na celkom 24 Ukrajincov a Rusov a niekoľko podnikov, ktoré podľa USA prispievajú k destabilizácii Ukrajiny. Ako uviedla agentúra Reuters, tento krok Obamovej administratívy prichádza v tesnom závese za štvrtkovým rozhodnutím Európskej únie zakázať investičné aktivity na Kryme.

      twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies