Sony stiahlo Šialené interview, za hackerským útokom bola KĽDR

NETKY.SK • 18 December 2014, 12:05 • 2 min
Sony stiahlo Šialené interview, za hackerským útokom bola KĽDR

LOS ANGELES - Filmová spoločnosť Sony Pictures zrušila distribúciu komédie Šialené interview (2014), ktorá sa mala dostať do amerických kín 25. decembra.

slovakia

left justify in out

Spravila tak po hrozbách hackerskej skupiny Guardians of Peace, ktorá sa vyhrážala útokmi na kiná, kde mali snímku o zavraždení severokórejského lídra Kima Čong-una premietať. Podľa amerických vyšetrovateľov stojí za hackerskou skupinou práve severokórejský režim, ktorý ešte v júni film odsúdil ako propagácia terorizmu a vojenský akt.

 

Guardians of Peace najprv v novembri zaútočili na počítačový systém Sony Pictures, odkiaľ ukradli a následne zverejnili viaceré filmy, internú e-mailovú komunikáciu a údaje zamestnancov. V utorok potom varovali ľudí, aby nechodili do kín na spomínanú komédiu s Jamesom Francom a Sethom Rogenom v hlavných úlohách. Okrem toho zverejnili aj ďalšie interné informácie Sony vrátane takmer 32-tisíc e-mailov riaditeľa Michaela Lyntona, pričom ich nazvali začiatkom "vianočného darčeka". Sony už v súvislosti s týmto únikom čelí žalobám zo strany štyroch bývalých zamestnancov, ktorí tvrdia, že spoločnosť zanedbala ochranu pred útokmi a taktiež neskoro informovala svojich zamestnancov, že hackeri sa dostali aj k ich osobným údajom. 

 

Spoločnosť Landmark na základe týchto hrozieb zrušila newyorskú premiéru filmu, ktorá sa mala konať vo štvrtok na Manhattane, a sieť Carmike Cinemas, ktorá v USA prevádzkuje viac ako 250 kín, sa zas rozhodla stiahnuť film z programu. Tento krok nasledovali aj ďalší prevádzkovatelia kín. V stredu potom predstavitelia Sony Pictures uviedli, že snímka, ktorá mala minulý týždeň premiéru v Los Angeles, sa vôbec nedostane do distribúcie. "V dôsledku rozhodnutia väčšiny prevádzkovateľov kín, ktorí sa rozhodli nepremietať snímku Šialené interview, sme sa rozhodli neuviesť tento film 25. decembra do distribúcie. Rešpektujeme a chápeme rozhodnutie našich partnerov a, samozrejme, absolútne zdieľame ich prvoradý záujem o bezpečnosť zamestnancov aj návštevníkov kín," uviedli v oficiálnom vyhlásení. 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies