Snemovňa reprezentantov schválila dohodu o odvrátení fiškálneho útesu

NETKY.SK • 2 Január 2013, 08:34 • 2 min
Snemovňa reprezentantov schválila dohodu o odvrátení fiškálneho útesu

Snemovňa reprezentantov schválila dohodu o odvrátení fiškálneho útesu - Svet Americká Snemovňa reprezentantov schválila v utorok večer kompromisnú dohodu o odvrátení hroziaceho pádu USA z fiškálneho útesu. Dolná komora Kongresu ju odsúhlasila v tej podobe

slovakia

left justify in out

imgAmerická Snemovňa reprezentantov schválila v utorok večer kompromisnú dohodu o odvrátení hroziaceho pádu USA z fiškálneho útesu. Dolná komora Kongresu ju odsúhlasila v tej podobe, v akej ju predtým odhlasoval Senát. 

Členovia Snemovne reprezentantov schválili legislatívu v pomere hlasov 257 ku 167. Čoskoro by ju mal svojím podpisom spečatiť prezident USA Barack Obama. 

Dohodu, ktorej cieľom je zabrániť vstupu rozsiahlych rozpočtových opatrení v celkovej hodnote vyše 600 miliárd USD (454,75 miliardy eur) do platnosti od začiatku tohto roka, schválil Senát dnes ešte nadránom. 

Súčasťou dohody je predĺženie daňových úľav pre domácnosti s príjmom do 450.000 USD ročne a jednotlivcov s príjmom do 400.000 USD ročne. Okrem toho predlžuje podporu pre dlhodobo nezamestnaných o ďalší rok, zaručuje daňové úľavy pre rodiny s deťmi a odkladá automatické škrty v oblasti vládnych výdavkov o dva mesiace.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies