Slovenskí lekári sú po vyčíňaní hurikánu v poriadku

NETKY.SK • 8 November 2010, 08:31 • 2 min
Slovenskí lekári sú po vyčíňaní hurikánu v poriadku

Slovenskí lekári sú po vyčíňaní hurikánu v poriadku

slovakia

left justify in out

img

Slovenskí humanitárni pracovníci pôsobiaci na Haiti prežili tohtotýždňové výčínanie hurikánu Thomas bez následkov.
      Ako informoval z Miami zriadovateľ Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce svätej Alžbety v Bratislave profesor Vladimír Krčméry, tri slovenské posádky lekárov na klinikách na Haiti prežili hurikán bez následkov.
      Štyria lekári a zdravotná sestra z Tropického ústavu Vysokej školy, ktorí v týchto chvíľach pôsobia na Haiti, sa skryli pred hurikánom v úkryte a v tejto chvíli už naplno poskytujú prvú pomoc zraneným obyvateľom hlavného mesta Haiti Port au Prince.
      Posádka zdravotníkov hlási záplavy a veľké materiálne škody, ktoré hurikán v hlavnom meste najchudobnejšej krajiny západnej pologule spôsobil.
      Ďalšie posádky Slovákov, ktorí pôsobia na klinikách v Môle St. Nicolas a Bai de Hannes informovali o veľkom počte zranených obyvateľov, očakávanom rozšírení cholery a dyzentérie.
      TASR o tom dnes informoval prorektor Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce svätej Alžbety pre zahraničné vzťahy profesor MUDr. Juraj Benca, PhD.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies