Slovenské vianočné tradície si ctia aj krajania v Spojených štátoch

NETKY.SK • 24 December 2018, 11:39 • 2 min
Slovenské vianočné tradície si ctia aj krajania v Spojených štátoch

WASHINGTON – Slovenské vianočné zvyky a tradície si pripomínajú aj Slováci žijúci v Spojených štátoch. Počas adventu usporiadali viaceré vianočné podujatia po celých USA, pričom aj v samotnom hlavnom meste sa ich konalo niekoľko – od vianočných trhov, cez kurz zdobenia medovníkov až po vianočnú omšu.

slovakia

left justify in out

Slovenské veľvyslanectvo usporiadalo vo Washingtone vianočné trhy, na ktorých nechýbala kapustnica, varené víno a slovenská horúca čokoláda. Deti z českej a slovenskej školy Sokol Washington prítomným zaspievali aj slovenské vianočné piesne a koledy.

 

Slovenka Danka napiekla medovníky, ktoré s úspechom ponúkala na viacerých ďalších európskych vianočných trhoch a podujatiach.

 

Štedrovečerné menu

 

Krajanská organizácia Sokol Washington pripravila pre krajanov kurzy zdobenia perníkov pre deti i dospelých. Deti si vyskúšali aj výrobu papierových vianočných ozdôb, lodičiek z orechových škrupiniek či liatie olova a veštenie z neho.

 

Krátko pred Vianocami sa Slováci z Washingtonu a okolia zišli aj na česko-slovenskej vianočnej bohoslužbe. Spoločne si zaspievali české a slovenské koledy a v českom a slovenskom jazyku prečítali úryvky z Biblie.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies