Slovenská sporiteľňa s EIB podpísala zmluvu o úverovej linke, klienti môžu získať nižšie úroky

NETKY.SK • 21 December 2015, 13:26 • 2 min
Slovenská sporiteľňa s EIB podpísala zmluvu o úverovej linke, klienti môžu získať nižšie úroky

BRATISLAVA - Slovenská sporiteľňa podpísala zmluvu s Európskou investičnou bankou (EIB) o úverovej linke v objeme 50 mil. eur. Malé a stredné podniky, veľké firmy a klienti z verejného a neziskového sektora tak majú v novom roku opäť príležitosť získať zdroje financovania so zníženou úrokovou sadzbou do 0,35 % ročne oproti bežnému úveru. Informovala o tom sporiteľňa.

slovakia

left justify in out

Maximálna výška úveru je 12,5 mil. eur. Celkové projektové náklady nesmú presiahnuť 25 mil. eur. Minimálna lehota splatnosti úveru je od dvoch do piatich rokov. Lehota implementácie projektu je od troch do piatich rokov podľa typu klienta. O finančné prostriedky z úverovej linky EIB budú môcť klienti požiadať vo všetkých firemných centrách Slovenskej sporiteľne od januára 2016. Úverové prostriedky môžu byť použité ako investičné zdroje alebo ako prevádzkový kapitál.


EIB je banka Európskej únie financovaná z pôžičiek na kapitálových trhoch a z vkladov akcionárov - členských štátov EÚ. Úlohou EIB je prispievať k integrácii, vyváženému rozvoju, ekonomickej a sociálnej kohézii členských štátov EÚ. Slovenská sporiteľňa spolupracuje s EIB od roku 2004.


Slovenská sporiteľňa je najväčšia slovenská banka. Po podpise zmluvy medzi Ministerstvom financií SR a Erste Bank o predaji majoritného balíka akcií, ktorý sa uskutočnil v januári 2001, sa Slovenská sporiteľňa začlenila do finančnej skupiny Erste.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies