Slovan zdolal Ufu 3:2, Réway sa uviedol asistenciou

NETKY.SK • 13 November 2017, 22:09 • 3 min

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava zdolali v pondelkovom domácom zápase KHL po bojovnom výkone Salavat Julajev Ufa 3:2. V tabuľke Západnej konferencie zostávajú naďalej na 12. mieste, stratu na ôsme Dinamo Moskva však znížili na rozdiel 11 bodov.

Domácich naštartoval gól českého útočníka Michala Řepíka už v 3. minúte. Slovan nastúpil už aj s novou posilou Martinom Réwayom, ktorý pri svojej premiére v KHL zaznamenal prihrávku pri dôležitom góle Zacha Boychuka v 46. minúte na 2:0. Tretí zásah "belasých" pridal tečovanou strelou obranca Michal Sersen, v závere síce dokázali hostia ešte dvoma gólmi zdramatizovať duel, na vyrovnanie im už ale nezostali sily.

Slovan začal nebojácne a už v 3. minúte sa ujal vedenia, Řepík sa dravo predral cez dvojicu obrancov pred Scrivensa a bekhendom tiesnený poslal puk pomedzi betóny brankára Ufy. O dve minúty sa situácia opakovala ako cez kopirák, tentoraz si dal ale kanadský brankár na českého útočníka pozor. Ufa takisto vedela nepríjemne zahroziť, v 14. min Štepánek predviedol bravúrny zákrok, keď reflexívne zneškodnil dorážku Makarova. V následnej presilovke roztočili hostia pred domácim brankárom kolotoč, vďaka čomu sa dostali do šancí Hartikainen a Zubov, Štepánek bol však na mieste. Na druhej strane klziska neprekonal Scrivensa Skalický, ktorý unikol obrane Ufy.

Po vyrovnanej prvej tretine hostia v tej druhej v snahe vyrovnať vystupňovali tempo. Chvíľami si vytvorili intenzívny tlak, z ktorého rezultovali šance Omarka i Soloduchina, tie však nemali gólové vyústenie. "Belasí" potom opäť zapli, po dobrej kombinácii druhého útoku, v ktorom vykorčuľovala nová posila Réway, zblízka zakončil Meszároš iba do Scrivensa. Brankár Ufy o pár momentov neskôr zneškodnil aj šancu Šťastného. Hostia mali puk častejšie na hokejkách, väčšinu akcií však dokázala obrana Slovana zlikvidovať už v zárodku.

Ufa v tretej časti ešte zvýšila ofenzívne úsilie, Slovan bol tak nútený zamerať sa na bránenie tesného náskoku. Využíval však každú možnosť, aby vyrazil z defenzívy do rýchlych protiútokov. V 46. min sa dostali domáci po Réwayovom vysunutí do prečíslenia 2 na 1, ktoré zakončil Boychuk strelou k vyrážačke a Slovan viedol o dva góly. Hneď vzápätí nepremenili ďalšie brejky Viedenský a Skalický. V 48. min dokázal Skalický pretlačil puk za bránkovú čiaru, ale rozhodcovia neuznali gól pre jeho postavenie v bránkovisku. Domáci si všetko vynahradili o pár sekúnd neskôr, Sersenov nahodený puk skončil po teči za chrbtom Scrivensa - 3:0. Slovan bol v eufórii, na chvíľu ale poľavil v koncentrácii a hostia to využili, aby zdramatizovali duel. Po "trefách" Kemppainena a Burdasova znížili na rozdiel jedného gólu. Ufa v závere odvolala brankára, v power play sa jej však už vyrovnať nepodarilo.

Hlasy po zápase:

Eduard Zankovec, tréner Slovana: "Bol to náročný zápas. Teší ma, že sme v ňom urobili minimum chýb, veľmi dobre sme zahrali oslabenia, z defenzívnej stránky sme podali výborný výkon. Musím vyzdvihnúť výkon každého jedného hráča."

Martin Réway, po svojej premiére v drese Slovana: "Cítil som sa celkom dobre, čakal som, že to bude o trochu horšie. Som rád, že sme to zvládli, to je dôležité. V Európe som hral celý život, tak som si nemusel zvykať na široké klzisko. Bola super atmosféra, ďakujem fanúšikom za podporu. Podržal nás brankár, škoda, že sme mu nepomohli k čistému kontu. Víťazstvo 3:2 proti dobrému súperovi sa určite ráta."

Jakub Štěpánek, brankár Slovana: "Ťažký zápas, kvalitný súper, myslím si, že to bol vyrovnaný duel. Dali sme rýchly gól a tesný náskok vydržal dlho. Zaplať pán Boh, že sme súperovi odskočili o tri góly. Potom sme si to v závere zbytočne skomplikovali, našťastie sme to udržali a urvali tri body."

Erkka Westerlund, tréner Ufy: "Gratulujem Slovanu k víťazstvu. Videli sme kvalitný, vyrovnaný zápas. Mali sme svoje šance, no nedokázali sme ich využiť. Musíme viac pracovať na svojej hre, viac korčuľovať a vyhrávať osobné súboje, ak chceme byť úspešní."

Slovan Bratislava - Salavat Julajev Ufa 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

Góly: 3. Řepík, 46. Boychuk (Bačik, Réway), 49. Sersen (Boychuk) - 52. Kemppainen (Hartikainen), 56. Burdasov (Fjodorov). Rozhodovali: Odinš (Lot.), Morozov - Sadovnikov, Šeľanin (všetci Rus.), vylúčení: 4:0 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 7766 divákov.

Slovan Bratislava: Štěpánek – Ebert, Sersen, Meszároš, Bačik, Voráček, Barker, Švarný – Řepík, Viedenský, Kašpar – Genoway, Boychuk, Réway – Skalický, Šťastný, Šerbatov – Mikúš, Hrnka, Sloboda

Salavat Julajev Ufa: Scrivens - Larsen, Loginov, Garejev, Panin, Beľakov, Arzamascev, Gončarov – Hartikainen, Kemppainen, Soloduchin – Burdasov, Zubov, Omark – Lisin, Juňkov, Fjodorov – Makarov, Kuzmin, Majorov – Busarov

Zverenci trénera Eduarda Zankovca odštartovali pondelkovým duelom päťzápasovú domácu sériu, po týždni voľna nastúpia v utorok 21. novembra proti Viťazu Podoľsk (19.00).