Skupina Kiss končí: Zrejme už nevydajú žiadnu novú nahrávku

NETKY.SK • 12 Október 2018, 09:01 • 2 min
Skupina Kiss končí: Zrejme už nevydajú žiadnu novú nahrávku

BRATISLAVA - Americká rocková kapela Kiss už zrejme nevydá žiadnu novú nahrávku.

slovakia

left justify in out

Na podujatí Rock 'N' Roll Fantasy Camp to uviedol gitarista a spevák formácie Paul Stanley. "Nemyslím si, že vydáme niečo nové. Keď sa nejaká skladba viaže k vašej minulosti, je to ako momentka z určitého obdobia vášho života, a to nenahradí hocičo len tak za noc. Je zaujímavé, že skladby ako Modern Day Delilah alebo Hell Or Hallelujah sú takisto dobré ako naše staršie piesne, no chápem, že ľudia majú silnejší vzťah k starým klasickým skladbám. Vždy je zaujímavé, keď sa ľudia pýtajú, kedy vydáme niečo nové, pretože to vlastne ani nechcú. Takže do štúdia by som išiel, len ak by to naplnilo mňa samotného, pretože si myslím, že sme zanechali dostatočný odkaz prostredníctvom toho, čo sme nahrali doteraz," vyjadril sa 66-ročný hudobník, ktorý s kapelou nedávno ohlásil rozlúčkové turné.

Kiss vznikli v roku 1973 v New Yorku a sú známi aj vďaka špecifickému make-upu a kostýmom. Debutovali o rok neskôr eponymným albumom, pričom odvtedy vydali ďalších 19 štúdioviek. Tá zatiaľ posledná s názvom Monster vyšla v roku 2012. Okrem toho majú na konte viacero živých nahrávok, kompilácií a 18. septembra 1978 všetci štyria pôvodní členovia vydali aj sólové albumy. Celosvetovo predali viac ako 100 miliónov kópií nahrávok. Vo formácii od jej vzniku pôsobia Gene Simmons (basgitara a spev) a spomínaný Paul Stanley (gitara a spev), ktorých v súčasnosti dopĺňajú Tommy Thayer (gitara) a Eric Singer (bicie). Medzi ich najznámejšie skladby patria napríklad Rock And Roll All Nite, Shout It Out Loud, Beth, Detroit Rock City, Hard Luck Woman, Calling Dr. Love, Shock Me, I Was Made For Lovin' You, Forever či Psycho Circus, za ktorú získali v roku 1999 nomináciu na cenu Grammy. V roku 2014 ich uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies