Silné zemetrasenie zasiahlo pri východnom pobreží Indonézie

NETKY.SK • 15 November 2011, 02:00 • 2 min
Silné zemetrasenie zasiahlo pri východnom pobreží Indonézie

Silné zemetrasenie zasiahlo pri východnom pobreží Indonézie

slovakia

left justify in out

img

Silné zemetrasenie s magnitúdou 6,6 zasiahlo dnes pri východnom pobreží Indonézie. Ľudia žijúci na pobreží sa zo strachu pred vznikom vĺn cunami začali urýchlene presúvať na vyššie položené miesta.
Seizmológovia predbežne informovali, že nehrozí vznik ničivých vĺn. Ako uviedol Americký geofyzikálny inštitút (USGS), zemetrasenie malo epicentrum v Moluckom mori, približne 70 kilometrov juhozápadne od mesta Labuha na ostrove Bacan v provincii Severné Moluky. Zemetrasenie bolo v hĺbke 20 kilometrov. Indonézski seizmológovia stanovili silu zemetrasenia na 6,4 a jeho hĺbku len na desať kilometrov pod morom.
Najväčšiu paniku hlásili úrady z mesta Ternate na rovnomennom ostrove v provincii Severné Moluky, ktorá je blízko epicentra otrasov, kde obyvatelia húfne utekali zo svojich domov do vyššie položených oblastí.
Indonézia má v čerstvej pamäti následky zemetrasenia z 26. decembra 2004, ktoré spôsobilo mohutnú vlnu cunami. Neprežilo ju 230.000 ľudí, polovicu tvorili obyvatelia najzápadnejšej provincie Aceh.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies