Severná a Južná Kórea si pripomenuli výročie prímeria

NETKY.SK • 27 Júl 2012, 06:52 • 2 min
Severná a Južná Kórea si pripomenuli výročie prímeria

Severná a Južná Kórea si pripomenuli výročie prímeria - Politika Severná a Južná Kórea si dnes pripomenuli výročie podpísania dohody o prímerí, ktorou sa pred 59 rokmi skončila Kórejská vojna. Trojročná Kórejská vojna sa skončila 27.

slovakia

left justify in out

img

Severná a Južná Kórea si dnes pripomenuli výročie podpísania dohody o prímerí, ktorou sa pred 59 rokmi skončila Kórejská vojna.
      Trojročná Kórejská vojna sa skončila 27. júla 1953 podpísaním dohody o prímerí, po ktorom dodnes nebola uzavretá aj mierová zmluva. Kórejský polostrov je tak technicky stále vo vojnovom stave.
      Tohtoročné ceremónie sú osobitne sledované vzhľadom na zmeny vo vedení severokórejskej armády i potvrdenie, že nový mladý vodca komunistickej krajiny Kim Čong-un sa oženil.
      Severokórejské médiá informovali, že pri príležitosti výročia cestovali do Pchjongjangu vojenskí veteráni. Kim Čong-un nedávno prekvapivo odvolal veliteľa armády, zrejme v snahe posilniť si reputáciu a lojálnosť medzi miliónom príslušníkov ozbrojených síl.
      KĽDR okrem toho tento týždeň oznámila, že záhadná žena, ktorá sa v poslednom čase objavovala na verejnosti po boku nového vodcu, je jeho manželka.
      Americkí a juhokórejskí predstavitelia si dnešné výročie pripomenuli v pohraničnej dedine Panmundžom.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies