Seehofer po prvý raz po voľbách v Bavorsku pripustil možnosť odchodu z čela CSU

NETKY.SK • 21 Október 2018, 15:57 • 2 min
Seehofer po prvý raz po voľbách v Bavorsku pripustil možnosť odchodu z čela CSU

MNÍCHOV - Týždeň po bavorských krajinských voľbách naznačil líder Kresťanskosociálnej únie (CSU) Horst Seehofer vo vysielaní Bavorskej televízie po prvý raz možnosť, že by odstúpi z čela strany…

slovakia

left justify in out

Podľa vlastných slov je pripravený znášať kritiku, nie však redukciu zodpovednosti za všetko negatívne na jeho osobu. Radšej potom dá svoju funkciu predsedu CSU k dispozícii. "Myslím si, že sa jasnejšie nemožno vyjadriť," dodal.

 

CSU zostala síce v Bavorsku najsilnejším politickým subjektom, avšak získala iba 37,2 percenta hlasov, čo viedlo k silnej vnútrostraníckej kritike predsedu strany.

 

Seehofer teraz konštatoval, že už po parlamentných voľbách v roku 2017, pred ktorými nefiguroval v kampani ani na bilbordoch, ani v predvolebných rozhlasových a televíznych reláciách, sa na neho zniesla hlavná časť kritiky a to sa opakuje aj po tohtoročných krajinských voľbách.

 

Politik, ktorý je v spolkovej vláde kancelárky Angely Merkelovej zo sesterskej

Kresťanskodemokratickej únie (CDU) ministrom vnútra, poukázal na povrchnosť mnohých analýz volebných výsledkov, ako aj na fakt, že napríklad sociálni demokrati z SPD v ostatných rokoch učinili viacero personálnych výmen, avšak k zlepšeniu výsledkov to neviedlo, skôr naopak. CSU by preto mala zodpovedať aj štrukturálne otázky, pretože pokles jej preferencií má hlbšie dôvody, ktoré siahajú ďalej do minulosti, povedal Seehofer a na ilustráciu uviedol, že sa v bavorskom krajinskom parlamente etablovalo zoskupenie Slobodní voliči (Freie Wähler), posilnila sa Alternatíva pre Nemecko (AfD) a došlo k zväčšujúcim sa zmenám v spoločnosti.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katka Štefunková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies