Saudská Arábia nariadila občanom odísť z Libanonu

NETKY.SK • 16 August 2012, 06:37 • 2 min
Saudská Arábia nariadila občanom odísť z Libanonu

Saudská Arábia nariadila občanom odísť z Libanonu - Politika Saudská Arábia nariadila svojim občanom, aby okamžite opustili Libanon. Dôvodom sú obavy z únosov, ktorých sa môžu dopustiť šiiti rozhnevaní tým, že povstalci v Sýrii zadržiavajú ľudí z Libanonu

slovakia

left justify in out

img

Saudská Arábia nariadila svojim občanom, aby okamžite opustili Libanon. Dôvodom sú obavy z únosov, ktorých sa môžu dopustiť šiiti rozhnevaní tým, že povstalci v Sýrii zadržiavajú ľudí z Libanonu a Iránu.
      Vyhlásenie veľvyslanectva Saudskej Arábie v Bejrúte, ktoré dnes zverejnila oficiálna saudskoarabská tlačová agentúra, vyzýva občanov kráľovstva, aby z Libanonu "okamžite" odcestovali. Varuje zároveň cestujúcich pred návštevami tejto krajiny, obľúbenej letnej dovolenkovej destinácie pre obyvateľov štátov Perzského zálivu.
      Ozbrojení príslušníci šiitskeho klanu v Libanone predtým oznámili, že držia 20 Sýrčanov ako rukojemníkov, pokým povstalci v Sýrii neprepustia ich príbuzného. Sýrski povstalci tvrdia, že zadržiavajú Libanončana, ktorého obviňujú z členstva v libanonskom šiitskom militantnom hnutí Hizballáh, spojencovi Sýrie a Iránu.

Zdroj: TASR/APtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies