ĽS-HZDS by mala do volieb viesť trojica Mečiar, Kozlík, Tóthová

NETKY.SK • 2 December 2011, 03:20 • 2 min
ĽS-HZDS by mala do volieb viesť trojica Mečiar, Kozlík, Tóthová

ĽS-HZDS by mala do volieb viesť trojica Mečiar, Kozlík, Tóthová

slovakia

left justify in out

img

Ľudovú stranu - Hnutie za demokratické Slovensko (ĽS-HZDS) by mala podľa informácií TASR viesť do predčasných parlamentných volieb trojica Vladimír Mečiar, Sergej Kozlík a Katarína Tóthová. O kandidačnej listine má definitívne rozhodnúť Republikový a nominačný snem strany v sobotu 3. decembra v Ružomberku.
Predseda Mečiar by mal byť na čele kandidátky napriek tomu, že sa v strane ozývajú aj hlasy, ktoré by prijali zmenu na predsedníckom poste. ĽS-HZDS zároveň plánovala postaviť do parlamentných volieb nového volebného lídra. Doteraz žiadneho nenašla. Do boja o kreslo v Národnej rade SR sa však vráti europoslanec Kozlík, ktorý dúfa, že svojej strane pomôže.
Ak by bola ĽS-HZDS vo voľbách úspešná, Kozlík by sa vedel vzdať kresla v Európskom parlamente. "Uvažoval by som nad návratom do slovenskej politiky," povedal pre TASR. Návrat by ho lákal aj preto, že hoci je európska politika "nesmierne zaujímavá", tá domáca je "šťavnatejšia". Kozlík prípadný návrat do slovenskej politiky vníma aj ako "istý vzťah a zodpovednosť k voličom ĽS-HZDS".
Europoslanec pripúšťa, že sila mečiarovcov dnes nie je ako kedysi, no je presvedčený, že do politiky má strana ešte čo povedať. "Ideme zabojovať a budeme sa snažiť o čo najlepší výsledok," vyhlásil s tým, že voličov by mohol osloviť napríklad ekonomický program ĽS-HZDS.
Ľudí by chcela strana podľa Kozlíka oslovovať otázkami obnovy poľnohospodárstva, revitalizácie vidieka, lepšieho plnenia funkcií štátu či zavedením progresívnej dane s podporou investícií. Firmy by si podľa Kozlíka od vyrubenej dane z príjmu mohli odrátať výšku reinvestovaného zisku. "Ekonomický program ĽS-HZDS by mohol byť pomerne výrazný," uzavrel europoslanec.
Predčasné voľby, ktorými sa skráti funkčné obdobie vlády Ivety Radičovej (SDKÚ-DS), sa uskutočnia 10. marca 2012. Politické strany, ktoré sa na nich chcú zúčastniť, musia podať svoje kandidačné listiny do 11. decembra.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies