Rím volá Holanďanov na zodpovednosť za škody ich fanúšikov

NETKY.SK • 20 Február 2015, 12:19 • 2 min
Rím volá Holanďanov na zodpovednosť za škody ich fanúšikov

RÍM - Starosta Ríma Ignazio Marino žiada od futbalového klubu Feyenoord Rotterdam, respektíve od Holandského kráľovstva, aby zaplatili náklady na odstránenie škôd napáchaných fanúšikmi v historickej časti mesta.

slovakia

left justify in out

Agresívni Holanďania, ktorí pricestovali do Ríma na prvý zápas šestnásťfinále Európskej ligy proti AS, sa vybúrili najmä na svetoznámom Španielskom námestí. Nešetrili ani nedávno zrekonštruovanú Fontanu della Barcaccia z dielne Pietra Berniniho a jeho syna Gian Lorenza Berniniho. Nahádzali do nej pivové fľaše, balóny v červených a bielych klubových farbách, či dokonca svetlice.
"Kto to zničil, ten by to mal aj opraviť. Niekto musí niesť zodpovednosť. Nech sa k nej prihlási buď futbalový klub, alebo Holandsko," vyhlásil pobúrený Marino.


Skupina niekoľkých stoviek agresívnych Holanďanov, z ktorých bola väčšina pod vplyvom alkoholu, zaútočila v Ríme na policajtov svetlicami, fľašami a ďalšími predmetmi. Výsledkom je niekoľko zranených mužov zákona a 23 zatknutých fanúšikov. Podľa odhadov polície prišlo do Ríma asi 6000 podporovateľov Feyenoordu. Incidenty sa odohrávali na rôznych miestach Večného mesta. "Mesto bolo vo vojnovom stave," konštatoval Marino.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies