Procházka: Urobil som dve hlavné chyby, veľmi som sa poučil

NETKY.SK • 25 December 2015, 10:48 • 2 min
Procházka: Urobil som dve hlavné chyby, veľmi som sa poučil

BRATISLAVA – Dve hlavné chyby vidí vo svojom pôsobení líder mimoparlamentnej strany #Sieť Radoslav Procházka za istým poklesom preferencií jeho strany v období po prezidentských voľbách.

slovakia

left justify in out

Uviedol to v bilančnom rozhovore pre TASR s tým, že sa podľa svojich slov jednak nechal vmanipulovať do rozhovoru s Igorom Matovičom (OĽaNO-NOVA), ktorý vôbec nemal viesť, a zároveň na krátky čas akoby zabudol, že o každý jeden hlas dôvery treba stáť.

 

"Ľudia mi to zrátali. S o to väčšou pokorou sa budeme uchádzať o každý jeden hlas a za každý budeme naozaj vďační. Veľmi som sa z toho poučil. Ľudia budú voliť #Sieť prvýkrát a nemajú ešte ten návyk. Na druhej strane ja sa spolieham na ľudí a na ich zmysel pre rovnováhu,“ povedal Procházka. Vzdanie sa mandátu poslanca NR SR v čase, keď #Sieť zakladal, poklesu preferencií nepripisuje. "Myslím si, že priestor v médiách súvisí s inými faktormi, ako s tým, že nemám poslanecký mandát. Predsa len vediem stranu, ktorá je dlhodobo verejnosťou vnímaná ako hlavný volebný súper Smeru-SD, čo preukazujú aj čísla," tvrdí.

 

Fakt, že nemá poslanecký mandát z vlastnej vôle, by podľa jeho slov nemal byť na prekážku lepšiemu priestoru v médiách. "Ale jedným z našich poznávacích znamení je, že nefňukáme a nesťažujeme sa na osud. Snažíme sa odrobiť to, čo človek odrobiť musí, ak sa chce podieľať na správe štátu. Teda poznať, čím ľudia žijú, aké majú potreby a starosti," povedal.

 

Procházka zároveň priznal, že jeho výsledok v prezidentských voľbách (v 1. kole skončil tretí so ziskom 403.548 hlasov, pozn. TASR) rozhodnutie založiť vlastnú politickú stranu ovplyvnilo. "Bol som rozhodnutý, že ak sa mi podarí v prezidentských voľbách uspieť, tak budem realizovať plán, ktorý som ľuďom ponúkal. Ale ten výsledok a podpora bola jedným z faktorov pri mojom rozhodovaní, či ten mandát budem ignorovať, alebo sa ho pokúsim uplatniť," vysvetlil.

 

Zároveň je rád, že prezidentom sa napokon stal Andrej Kiska. "Spôsob, akým vykonáva svoj úrad, tak s tým sú ľudia stotožnení. Chcú takýto výkon a prezident Kiska sa teší vysokej dôvere a popularite. Ja som presvedčený, že veci sú také, aké majú byť, a je dobré, že prezidentské voľby dopadli tak, ako dopadli," dodal Procházka.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies